JAGA INFOT SÕPRADEGA

MASCA KÜLA JA KANJON

Kuristikku peidetud pisike Masca küla koos kohati sadadesse meetritesse kõrguvate kaljuseintega Masca kanjoniga on üks Tenerife tuntumaid „kaubamärke“. Loe Mascast lähemalt pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Nagu kooliprogrammis eksisteerib kohustuslik kirjandus, on omad kohustuslikud vaatamisväärsused ka Tenerifel. Üks neist on 650 meetri kõrgusel ookeanist paiknev, vaid sajakonna elanikuga tilluke Masca küla. Väidetavalt kunagi piraatide peiduurkaks olnud külale pakub lisakuulsust matkajate maiuspala - külast algav ja ookeanini looklev kuni sadade meetrite sügavune võimas kuristik ehk kohalikus keeles barranco.

Meeldejääv sõit ja maaliline küla

Piraadijutud piraadijuttudeks, turistide jaoks seisneb Masca atraktiivsus ennekõike teekonnas sinna (ehk sõidus mööda kaljuseina laskuvat kitsast ning ülikäänulist teed) ja külakesse pärale jõudes avanevates vaadetes. Viimased on eriti kaunid, kui kuristikku on pugenud ka mõned pilveräbalad, mis majesteetlikus rahus kõrguvate kaljuseinte foonil silmailu pakuvad. Tähelepanelikku kõrva aga rõõmustavad Mascas hooti siit-sealt kostvad "kikerikiid" külakukkede esituses. Et Mascas leidub küla väiksust arvestades aukartust äratav hulk väikseid pererestorane, võib arvata, et munejatel lindudel on mängida oma roll kohalikus naturaalmajanduses.

Kohe Masca peamisse külatänavasse jõudes tervitab teid kunagise külavanema Jose Perez Gonzalese büst. Tänu temale jõudis Mascasse elekter (veel läinud sajandi viiekümnendatel aastatel see puudus) ning tema oli ka see mees, tänu kellele asendus sajandeid Masca ja sisemaa vahel ainsaks ühenduslüliks olnud eeslirada täna kasutusel oleva autoteega. Külavanem Gonzalese nina aga on tuhandete inimkäte poolt läikima lihvitud, kuna sellest usutakse tõusvat teatud tulu - ühtede juttude kohaselt tagavat see rituaal hea õnne Masca kuristikumatkale minejatele.

Võimas kuristik täis elamusi

Masca küla servast laskub kitsas ja järsk jalgrada alla ookeanini vingerdavasse kanjonisse. Kui külla endasse põikab sisse väga suur osa Tenerifel pakutavatest bussiekskursioonidest, siis matk kohati sadadesse meetritesse kõrguvate kaljuseintega kanjonisse ja seda mööda alla ookeanini laskumine on eraldi ettevõtmine. Kanjoni läbimiseks kulub sõltuvalt matkaja võimetest umbes 2,5-3-4 tundi ning kivise-konarliku jalgealuse tõttu tuleb rannaplätud siin kindlasti vahetada mugavate matka- või spordijalanõude vastu. Ehkki matk Masca kuristikus on tõeliselt ahvatlev, tasub selgelt teadaolevate liigesehädade korral sellest mõttest pigem loobuda: piltlikult öeldes tuleb ookeani äärde laskuda enam kui kahe Tallinna teletorni (mille kõrgus on 314m) kõrguselt ja põlved saavad sel ligikaudu 8km pikkusel rännakul väga korralikult koormust.

Masca kuristikurajale lubatavate inimeste arv on piiratud päevalimiidiga ning seetõttu tuleb teil matkasoovi korral endale matka kuupäev ette broneerida. Seda saate teha Masca matkaraja ametlikult kodulehelt, mille leiate SIIT. Samast leiate ka kogu info raja avatud olemise aegade ja kõige muu olulise kohta. Mõnusaid Masca-elamusi!

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA