JAGA INFOT SÕPRADEGA

RANNAPUHKUS TENERIFEL

https://puhkatenerifel.ee/et

Randu leidub Tenerifel igale maitsele. On heledamaliivalisi plaaže, on tumehalli- ja mustaliivalisi ning leidub selliseidki, mis justkui loodud... näiteks lohesurfi harrastamiseks.  

Tenerife rannad on tuntud ja ka tunnustatud: ainuüksi aastal 2016 väljastati 16 siinsele rannale Rahvusvahelise Keskkonnahariduse fondi (Foundation for Environmental Education, FEE) „Sinilipu“ ökomärgis (FEE Sinine lipp tähistab randade ja väikesadamate puhtust ligikaudu 50 riigis).

Soovitame: kolm parimat randa

Kui Tenerife põhja- ja läänerannikul annavad tooni tumeda vulkaanilise liivaga „mustad“ rannad, siis saare lõunanurgas leidub piisavalt ka heledamaliivalisi peesitamiskohti.

Meie hinnangul on kolm parimat randa Tenerife lõunarannikul Playa de Los Cristianos, Playa del Camisón ja Playa de las Vistas. Neist esimene, Los Cristianos sobib hästi perepuhkajale, kes mures laste ja suurte lainete pärast - kõrvalasuva sadama kai hoolitseb selle eest, et liiga kõrged lained lahesoppi sisse ei pääseks.
Playa de las Americases, Cleopatra hotelli taga asuv Camisóni rand sai endale hiljuti uue ja värske liiva, olles nüüd heledaima liivaga rand Lõuna-Tenerifel. Lainet aitavad siin piirata kahel pool randa paiknevad kivimuulid. Samuti üsna heleda liivaga Playa de Las Vistas aga teeb rõõmu neile, kes sooviksid vahel ka lainetes hullata.

Vaata videot Los Cristianose, Camisóni ja Las Vistase randadest:

El Médano surfiparadiis & saare heledaim rand

Mõistagi ei piirdu heade randade valik üksnes Playa de las Américase / Los Cristianose / Costa Adeje piirkonnaga. Üks tuntumaid randu Tenerifel on Playa El Médano. Seda kahel põhjusel – esiteks on El Médano ülemaailmselt tuntud surfiparadiis (kuna siin lõõtsuvad alatasa erinevate veespordialade harrastamiseks sobivad tuuled) ja teiseks on tegemist Tenerife pikima (2km) liivarannaga.

Tenerife heledaima liivaga rannaks peetakse pealinna Santa Cruzi lähedal paiknevat, Saharast kohale veetud liivaga Las Teresitast (Playa de Las Teresitas). Suurepäraseid randu, ehkki tumedamaliivalisi, leiab aga lisaks Las Teresitasele ning saare lõunaosale ka Tenerife põhja- ja lääneranniku tuntumates kuurortides Puerto de la Cruzis ning Los Gigantes / Puerto de Santiagos.

Valik on sinu!

Loe ka Tenerife KLIIMAST

Vaata veebikaamerapilti TENERIFE RANDADEST

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 


Vaata videot siit:


VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: