JAGA INFOT SÕPRADEGA

RANNAPUHKUS TENERIFEL

Randu leidub Tenerifel igale maitsele. On heleda- ja tumedaliivalisi ning leidub selliseidki, mis justkui loodud... näiteks lohesurfi harrastamiseks.  Loe Tenerife randadest lähemalt pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Kõige populaarsemad paigad rannapuhkuse veetmiseks Tenerifel on  Playa de las Américas, Los Cristianos, Costa Adeje, Playa Paraiso, Callao Salvaje, Costa del Silencio, Los Gigantes/Puerto de Santiago ning Puerto de la Cruz. 

Ökomärgisega tunnustatud rannad

Tenerife rannad on tuntud, aga ka kõrgelt tunnustatud - paljudele siinsetele randadele on väljastatud Rahvusvahelise Keskkonnahariduse fondi (Foundation for Environmental Education, FEE) „Sinilipu“ ökomärgis (FEE Sinine lipp tähistab randade ja väikesadamate puhtust ligikaudu 50 riigis). Kui saare lõunarannikul annavad tooni heldama liivaga rannad, siis saare põhja- ja lääneosas võib leida ka vulkaanilise, tumehalli võu suisa musta liivaga peesitamispaiku.

Lõunaranniku parimad rannad

Meie hinnangul on parimad rannad Tenerife lõunaosas Playa de Los Cristianos, Playa del Camisón, Playa del Duque, Playa de Troya ja Playa de las Vistas. Neist esimene, Los Cristianos, sobib hästi perepuhkajale kes mures laste ja suurte lainete pärast - kõrvalasuva sadama kai hoolitseb selle eest, et liiga kõrged lained lahesoppi sisse ei pääseks. Lahedalt rahulikku rütmi pakub ka Playa del Camisón. Playa de Las Vistas, Playa de Troya ning Playa del Duque seevastu valmistavad rõõmu neile, kes sooviksid vahel ka kõrgemates lainetes hullata. Kui kõik nimetatud rannad on heledamapoolse liivaga, siis siin-seal leidub saare lõunaosas ka mõnevõrra tumedama liivaga supluspaiku. Populaarsemad neist tervitavad puhkajaid Costa Adeje rannikupiirkonda kuuluvates Playa Paraiso ja Callao Salvaje kuurortides. 

El Médano surfiparadiis & saare heledaim rand

Mõistagi ei piirdu heade randade valik üksnes Playa de las Américase / Los Cristianose / Costa Adeje piirkonnaga. Üks tuntumaid randu Tenerifel on Playa El Médano. Seda kahel põhjusel – esiteks on El Médano ülemaailmselt tuntud surfiparadiis (kuna siin lõõtsuvad alatasa erinevate veespordialade harrastamiseks sobivad tuuled) ja teiseks on tegemist Tenerife pikima (2km) liivarannaga. Saare heledaima liivaga rannaks peetakse pealinna Santa Cruzi lähedal paiknevat, Sahara kõrbest kohale veetud liivaga Playa de Las Teresitast. Häid randu (ehkki tumedamaliivalisi) leiab aga lisaks Las Teresitasele ning saare lõunaosale ka Tenerife põhja- ja lääneranniku populaarsemates kuurortides Puerto de la Cruzis ning Los Gigantes / Puerto de Santiagos. Valik on sinu!

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA