JAGA INFOT SÕPRADEGA

TAGANANA JA PLAYA DE BENIJO

Taganana küla ja selle lähedal asuv Playa de Benijo "salarand" pakuvad avastamisrõõmu neile, kes saarelt massiturismist rikkumata ehedust otsivad. Loe edasi pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Juba ainuüksi teekond kuulsate Anaga mägede taga peituvasse Tagananasse pakub imelisi loodusvaateid ja sõidurõõmu autojuhile. Ning juba ainuüksi laskumine järskudel mäenõlvadel siuglevat serpentiinteed pidi alla külla ja sealt rannikule on meeldiv elamus omaette.

Üks vanimaid asulaid saarel

Ehkki Taganana on Tenerife kohalikus mõistes ääremaa (siinne elanikkond on aasta-aastalt tasapisi vähenenud ning 2016. a oli kohaliku omavalitsuse hingekirjas vaid 521 inimest), on tegemist siiski ühe vanima inimasustusega kogu saarel. Taganana küla asutati aastal 1501, kuid saare pärismaalaste guantšide elupaigana olid siinsed järskude nõlvadega orud kasutusel juba palju aegu varem. Küla algusaegadest on säilinud aastatel 1509 – 1728 ehitatud-täiustatud kirik ning mõningad vanad majad. „Vanadel headel aegadel“ oli selle väikese külakese nimi tuntud mitmeski kauges ja suures Euroopa sadamas. Põhjuseks muidugi vein. Vein oli 17. ja 18. sajandil Taganana majanduse elumahlaks ja nii mõnigi laev heitis siinsetes vetes ankrusse, et trümm maitsva kohaliku veini vaate täis laadida.

Casa Africa ja maaliline „salarand“

Meeldejäävate maitseelamuste jahil käiakse Tagananas tänagi. Nimelt on all ranna ääres asuv restoran Casa Africa tuntud ka külakesest märksa kaugemal ning põnevaid kohalikus stiilis söögikohti leiab siit teisigi. Casa Africast rannaäärt pidi 2 kilomeetrit edasi sõites jõuate El Mirador`i nimelise restorani juurde. Aga siikohal pole asi mitte niivõrd restoranis (ehkki selle pisikeselt terrassilt avaneb suursugune vaade ookeanile ja mägedele), vaid El Miradori kõrvalt, kaljukülge pidi alla laskuvas trepis. Trepp viib teid Taganana kandi ühte kaunimasse paika, autoteelt heidetud pilkude eest varju jäävasse, karide ning teravate kihvadena ookeanist välja sirutuvate kaljunukkidega kaunistatud Playa de Benijo randa. Ja siin on (eriti õhtu saabudes) ilus olla. Lihtsalt olla.

(NB! Playa de Benijo rand võib olla ohtlik oma salakavalate lainete tõttu. Seega: suplema minnes olge äärmiselt ettevaatlikud, et lained teid avaookeanile ei kannaks.)

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA