JAGA INFOT SÕPRADEGA

MÄENÕLVU PIDI PEALINNA EHK AUTOTEE TF-28

Tenerife lõunaosast saare pealinna Santa Cruzi sõitmiseks on mitu võimalust. Valida on kiire, aga igavavõitu TF-1 kiirtee ning märksa aeglasema, kuid samas huvitavama TF-28 autotee vahel. Loe edasi pärast pildialbumit!

Kulgemist autoteel TF-28 Tenerife lõunaosa kuurortpiirkonnast saare pealinna Santa Cruzi võiks võrrelda sõiduga Tallinnast Tartusse mitte mööda põhimaanteed, vaid vana Piibe maanteed pidi. Päralejõudmine võtab küll kauem aega, aga see-eest annab külakesi ja väikeasulaid läbiv TF-28 (või Piibe maantee) võimaluse nuusutada lähemalt ka kohalike inimeste eluolu.

Miks minna seda teed pidi?

TF-28 autoteed võiks soovitada kahel põhjusel. Esiteks neile, kes tahaksid nautida autosõitu mägiteedel, aga kes pelgavad seejuures järske tõuse ja langusi (kurviderohke TF-28 lookleb küll mäenõlvadel, ent püsib suuremas osas 500-800 meetri kõrgusel ookeanist). Ning teiseks neile, kes tahaksid mägede- ja ookeanivaadete kõrvalt uudistada ka Tenerife kohalikku ehedust. Tõepoolest, TF-28 äärde jäävad väikeasulad erinevad rannarajoonide hotell-hotell-hotell-asumitest ning basseinidega varustatud luksusvillasid siin eriti ei kohta. Küll aga näeb siin kohati lausa trööstituid, päikeses kõrbenud kiviklibuseid põllulapikesi. Põllulapikesi, mis panevad küsima: kas oleme need ikka meie, eestlased, kellele kodustelt-paekivistelt põldudelt teenitud leib kõige raskema vaevaga kätte tuleb...

Ilusaid vaateid mitmele maitsele

TF-28 algab Tenerife lõunaosa ühe tuntuma kuurordi Los Cristianose juurest, tõuseb läbi Chayofa La Camellani ning alustab siit enam-vähem paralleelset kulgemist all, saare lõunarannikut pidi jooksva TF-1 kiirteega.  Esimene tõsisem põhjus peatumiseks ja piltide klõpsimiseks tekib pisut pärast Valle de San Lorenzo nimelist asulat tee äärde jääva Mirador de la Cantinela kohviku/vaateplatvormi juures. Siin rulluvad TF-28 pidi liikuja ees lahti ühed paremad vaated saare lõunarannikule. Jätkates sõitu, jäävad teele teiste hoonete seas ka mõned vanad kirikud ja sajanditepikkuse minevikuga asulad nagu Granadilla, Fasnia ja Güimar. Alates Fasniast hakkab loodus muutuma tasahilju rohelisemaks ning vahetult enne Güimari jätke kindlasti maha magamata Mirador de Güimari vaateplatvorm. Sest siit Güimari orule avanev pilt on kahtlemata kauneim kogu TF-28 autotee lõikes. Ning ilmselt TF-28 ilusaim teelõik on laskumine järsku kaljuseina pidi alla orgu.

Valikuid Güimari orus

Güimari orus ootavad teid mitmed huvitavad valikud. Näiteks vääriksid kahtlemata ülevaatamist Güimari püramiidid. Samuti, juhul kui TF-28 pidi looklemine-vingerdamine on teid juba ära tüüdanud, saate siit hõlpsasti pöörduda TF-1 kiirteele, jätkates teekonda Santa Cruzi senisest märksa hoogsamas tempos. Väärt külastamist ning „vaid kiviga visata“ on siit ka kaunis Candelaria linn all ookeani (ja TF-1 kiirtee) ääres. Üks võimalustest on muidugi ka minna lõpuni ehk jätkata teekonda pealinna TF-28 autoteed mööda, mis suudab enne Santa Cruzi suubumist pakkuda teile veel nii mõnegi nauditava vaate. Ah jaa... Aga milleks üldse Santa Cruzi sõita? Loe saare pealinna kohta SIIT.

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA