JAGA INFOT SÕPRADEGA

OROTAVA LINN JA OROTAVA ORG

Tenerife põhjarannikul paiknev La Orotava linn ning linna ümbritsev Orotava org moodustavad ühe ilusama paiga kogu saarel. Loe lähemalt pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Veidi enam kui 40 000 elanikuga La Orotava on suurima territooriumiga omavalitsus Tenerifel ning seeläbi on Orotavat nimetatud ka kõrgeimaks linnaks Hispaanias. Miks? Sest siinse kohaliku omavalitsuse haldusterritooriumile jääb ka Hispaania kõrgeim tipp, Teide vulkaan (3718m). Aga mitte vulkaanist ei tahtnud me selles loos rääkida.

Mine ja naudi ajaloo ilu

La Orotava linn ise asub ca 400 meetri kõrgusel ookeanist ning kujutab endast visuaalset maiuspala kõigile neile, kes oskavad hinnata ajaloo hõngu ja ilu. Näiteks kuulus Casa de los Balcones ehk rõdude maja aastast 1632, sajanditevanused Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción`i ja San Agustini kirikud väärivad kahtlusteta läbiastumist ja pildile jäädvustamist ning omaette vaatamisväärsus on ka mäeküljel paikneva Orotava vanad ja järsud, suusahüppemäe hoovõturajaks sobiva kaldega tänavad. Vanalinnale lisab väärikust ka fakt, et sajandeid tagasi oli La Orotava tuntud kui saarerahva rammusaima koorekihi (loe: rikka rahva) elupaik.

Suviste lillevaipade linn

Igasuvine suursündmus La Orotavas on armulauapüha ehk Corpus Christi, millega seotud pidustuste raames ilmuvad vanalinna väljakutele ja tänavatele imekaunid lillevaibad. Need kohalike elanike kätega vulkaanilisest liivast, lilleõite kroonlehtedest ning männiokastest loodud imed võtavad oma iluga keeletuks vaat et suurimagi ketseri ja ususalgaja. Corpus Christi lille- ja liivakunstiteoseid käib igal aastal imetlemas kümneid tuhandeid turiste. Ilmekas näide ettevõtmise mastaapsusest on ka fakt, et 2007. aastal kanti linnavalitsuse esisel platsil erivärvilisest liivast valminud, ligi 860 (859,42) ruutmeetrise pinnaga hiidkunstiteos Guinnessi rekordite raamatusse.

Kauneim paik maailmas?

Linna ümbritsev, 10-11 kilomeetrise läbimõõduga ning enam kui 2000 meetri kõrgusele mägedesse ulatuv Orotava org on alati olnud kuulus oma ilu poolest. Enamgi veel – kuulus saksa loodusteadlane Alexander Von Humboldt Orotava orgu nimetatud lausa kauneimaks paigaks maailmas. Tõsi, füüsilise geograafia rajajana ajalukku läinud Humboldti visiidi ajal (1799.a.) ei olnud inimasustus ligikaudu 800 000 aastat (mõnedel andmetel ka 500 000 aastat) tagasi tekkinud Orotava orus kaugeltki mitte nii levinud kui nüüd ning puutumatu looduse seisukohalt vaadatuna nägi ta tõenäoliselt tänasest veelgi lummavamaid vaatepilte.JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA