JAGA INFOT SÕPRADEGA

LA LAGUNA, TENERIFE VANA PEALINN

Ülikoolilinn ja saare endine pealinn, 1496/1497. aastal asutatud San Cristóbal de La Laguna on jätnud maailma ajalukku mitmeid huvitavaid jälgi. Loe lähemalt pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Kunagine Tenerife pealinn San Cristóbal de La Laguna ehk lihtsalt La Laguna on ajaloos mänginud omamoodi arhitektuurisilla rolli Vana ja Uue maailma vahel. Nimelt on La Laguna vanalinna pikkadel-sirgetel tänavatel põhinevat linnaplaneerimissüsteemi ja sellest tulenevaid selgepiirilisi kvartaleid kasutatud eeskujuna (et mitte öelda kopeeritud) mitmete Lõuna-Ameerika suurlinnade, nagu näiteks Havanna (Kuuba), Cartagena (Kolumbia) ja Lima (Peruu) linnaplaneeringutes... Muide, La Lagunat saad sa mugavalt külastada ka eestikeelse ekskursiooniga "Kolme linna tuur", mille kohta saad täpsemat infot SIIT.

Vanalinn pakub avastamisrõõmu

La Laguna vanalinn (mis lisati 1999. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja) pakub jalutajale piisavalt silmailu ning ajaloohuvilisele süvenemisrõõmu. Et La Laguna on olnud sajandite vältel Tenerife usuelu keskuseks, leidub siin muude ajalooliste hoonete kõrval mitmeid kauneid kirikuid. Arhitektuurihuviliste jaoks on üheks magusaimaks kirsiks La Laguna tordil kahtlemata kohalik katedraal. Paljudele saarel puhkajaile on olnud üllatuseks, et La Lagunas (ja Tenerifel üldse) saab sõita... trammiga! Kaasaegne trammiliin ühendab endist pealinna La Lagunat tänase pealinna Santa Cruziga (kus trammirataste kolinat sai esmakordselt kuulda juba aastal 1901).

Pühamehi ja põrgulisi

La Lagunast on aegade jooksul võrsunud mitmeid kuulsaid ajaloolisi isikuid. Kui tõsta siinjuures esile kaht äärmust, siis väärivad kahtlemata mainimist misjonär José de Anchieta (kes oma maailmarännakutel 16. sajandil osales näiteks Brasiilia suurlinnade Rio de Janeiro ning Sao Paulo asutamises) ja kurikuulus piraat Amaro Pargo (Amaro Rodríguez Felipe), kes 18. sajandil, piraadiajastu kuldaegadel omas ametlikku „litsentsi“ Hispaania Kuningriigiga vaenujalal olnud riikide laevade röövimiseks.

Ülikoolilinn La Laguna

La Lagunat võib liigitada ülikoolilinnade hulka juba aastast 1701 – just sellesse aastasse ulatuvad siinse ülikooli ajalooliste eelkäijate juured. Tänane Laguna ülikool on maailmaski tunnustatud tip-top-tasemel õppeasutus. Ja kus tudengid, seal vaimsus! La Lagunat peetakse Kanaari saarestiku kultuuripealinnaks ning ilmselt ei ole kuigi ülekohtune väita, et oma roll on siin ka ülikoolilinnaks olemise sajanditepikkusel mõjul. Ah jaa... ja lisaks on La Laguna veel ka järvelinn (La Laguna tähendab hispaania keeles järve). Järv siinkandis tõepoolest kunagi ka asus, ent 19. sajandil jäi see kasvava rahvastiku vajadustest tulenevalt veeta. Ehk teisisõnu – järv sai lihtsalt tühjaks.


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA