LOS CRISTIANOS, KUURORT EHEDA ELUGA
Kui Tenerife vanima kuurordi tiitel kuulub saare põhjaosas asuvale Puerto de la Cruz`ile, siis Los Cristianosest sai omal ajal alguse kaasaegne turism Tenerife lõunarannikul. Loe edasi pärast pildialbumit! Vaata pilte:
Los Cristianos. See hubane, veidi enam kui 21 000 elanikuga linnake on välja kasvanud kunagisest kalurikülast, mille juured ulatuvad tagasi 16. sajandisse. Nii on siinses asumis ja selle vanalinna hubastes nurgatagustes aastakümneid kestnud turismisagina kõrval säilinud ka meeldiv annus kohalikku elulaadi ning hispaanialikku hõngu. Et mitte öelda: reaalse elu ehedust.
Rootsi jäljed paradiisisaarel
Los Cristianos on Tenerife lõunaranniku turismi häll. Seejuures panid linnakese arengule turismipiirkonnana suuresti aluse rootslased ning seda juba ajal, mil Tenerife tänaste menukuurortide Playa de las Americase ja Costa Adeje asukohtades laius vaid kõrbenud tühermaa. Nimelt saabus 1956. aastal siia rootslane Bengt Rylander (kes sai kohalike seas tuntuks kui Don Benito), et otsida leevendust oma tervisehädadele. Seda ta ka leidis ning peagi hakkas rootslaste seas levima kuuldus imeliselt tervisliku kliimaga maanurgakesest kaugel Atlandi ookeani saarel. 1950ndate-1960ndate aastate vahetusel liikus talvituvaid rootslasi Los Cristianoses juba üpris arvukalt ja nii see kõik algaski... Rootslaste tollasest mõjust Los Cristianose arengule ja selle mõju tunnustamisest annab aimu Los Cristianose ühe peatänava, Avenida Suecia (Rootsi Avenüü) nimi. Kohalikult rannapromenaadilt võib leida ka rootslaste luterliku kiriku ning vanalinnast Swedish Corneri nimelise söögi- ja joogikoha.
Menu filmimaailma vägevate seas
Et Los Cristianos kiiresti populaarsust kogus, on loogiline. Tegemist on ühe sademetevaesema paigaga kogu saarel, siinne liivarand kuulub kahtlusteta Tenerife lõunaosa parimate hulka ning linnakese asukoht kahe mäe - Guaza ja Montaña Chayofita vahel aitab luua mõnusalt idüllilist meeleolu. Ajapikku levis Los Cristianose kuulsus ka mujale, sealhulgas Ameerikasse ning paik peibutas 1960ndate aastate lõpus ja 1970ndate alguses mõnda aega ka sealseid kuulsusi. Nii näiteks tavatses siinmail lõõgastumas käia Hollywoodi kõigi aegade üks suurimaid diivasid Elizabeth Taylor ("Kleopatra"). Kui palju on tõtt linnalegendis, et just sel ajal Los Cristianose naabruses idanema-tekkima hakanud Playa de las Americase kuurort sai oma nime just Taylori auks, ei ole päris selge. Kindel on aga see, et Elizabeth Taylor on Tenerifel puhates peatunud Los Cristianose hotellis Oasis Moreque. Täna kannab see hotell nime H10 Big Sur ning kui mõnel Taylori tulihingelisel fännil on mahti hoone üles otsida ja selle ees endast mälestuseks üks pilt teha, pole see teps mitte mahavisatud aeg. Hotell H10 Big Sur asub Los Cristianose kesktänaval, aadressil Avenida Juan Carlos I, 28.
Linnake kahe vulkaani vahel
Kui Tenerife kõrgeimat tippu, 3718 meetrist Teide vulkaani silmas pidades võiks Los Cristianost piiravaid mägesid, Montaña Chayofitat ja Guazat (mis mõlemad on ühtlasi ka vulkaanid) nimetada pigem küngasteks, siis Eesti mõistes on kumbki mäeks nimetamist igati väärt. Chayofita kõrgus (erinevatel andmetel 111-118m) on võrreldav Kiviõli poolkoksimäega (116m) Ida-Virumaal ning 428meetrine Guaza ületab 110 meetriga Eesti kõrgeimat tippu, Suurt Munamäge (318m). Nii Chayofita kui ka Guaza kõrgustest piisab suurepäraste ookeani-, linna- ja mägedevaadete nautimiseks ja ilusate fotode klõpsimiseks. Seega väärib tõus neist emma-kumma otsa ettevõtmist. Jalgsirännak üles ei ole kontimurdev, ent kirgliku suitsetaja võib see hingeldama võtta. Samuti on mõistlik kaasa võtta pisut jahutusvedelikke. Sest uskuge: tippu jõudes omandab tubli ja karastav õllesõõm sootuks teise tähenduse ning mõnusama meki kui kusagil rannapromenaadi kohvikus logeledes...
JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.
LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN.
KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.
KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.