JAGA INFOT SÕPRADEGA

KARNEVAL, FLAMENCO, MUUSEUMID, SÜMFOONIA, JALGPALL, KORVPALL...

https://puhkatenerifel.ee/et

Siit leiad infot Tenerife kuulsate karnevalide, aga ka tõsisemate kultuuriürituste, muuseumide ning korv- ja jalgpalli kohta.  Siit saad ka teada, milline seos on eestlastel kohaliku kõrgkultuuriga. Muidugi mõista ei saa Tenerifel puhates üle ega ümber ka flamenkoga vürtsitatud tantsuetendustest!

 

TENERIFE, KARNEVALISAAR

Tenerife pealinnas Santa Cruzis igal aastal toimuv karneval on suuruselt maailmas teine Brasiilia Rio de Janeiro karnevali järel. 2020. aasta Santa Cruzi karnevali teema oli inspireeritud 1950ndatest aastatest ("Koketeerivad / flirtivad 50ndad") ning karnevali põhisündmused leidsid aset 21. veebruarist 10. märtsini. Karnevali kohta saad täpsemalt uurida SIIT .  Ehkki Tenerife karneval on Rio de Janeiro omast väiksem, ei pruugi ta seda alati ja igas elemendis siiski olla: kui 1987. a Tenerife karnevali raames toimunud kuubalannast latiinolauljatar Celia Cruz`i kontsert meelitas Santa Cruzi keskväljakule kokku 250 000 inimest, mis kanti Guinnessi rekordite raamatusse kui läbi aegade suurim ühele väljakule pidutsema kogunenud rahvahulk, siis 2019. aasta karnevalil kogunes Santa Cruzi südalinna  latiinolaulik Juan Luis Guerra`t kuulama koguni ligikaudu 400 000 kuulajat...

Karnevalid on lahutamatu osa Tenerife olemusest ning seetõttu peab talveajal päris oma karnevali maha õige mitu linna. Saare suurim karneval peale Santa Cruzi karnevali mürtsub lõunarannikul Los Cristianoses (12. - 23. märts). Tänavuse Los Cristianose karnevali värvikamad sündmused leiavad aset 14. märtsil (algusega kell 19.00 Playa de las Americase Gala hotelli juurest "Kuldse miili" ehk Avenida Las Americase lõpuni kulgev suur õhtune rongkäik), 19. märtsil (karnevali kuninganna valimine Los Cristianose keskväljakul Valdes Center`i juures algusega kell 21.00), 20. märtsil (karnevali Drag-queeni valimise gala Los Cristianose keskväljakul algusega 21.00), 22. märtsil (suur karnevalirongkäik Los Cristianose peatänaval  avda. Juan Carlos I lõpuga linna kultuurikeskuse juures) ning 23. märtsil (karnevali lõppakord algusega 21.00 ehk sardiini matuserongkäik Los Cristianose keskväljakult sadamasse)Los Cristianose karneval jääb "käeulatusse" enamiku saare lõunaosas puhkavate Eestist pärit turistide jaoks. Pidu väärib kindlasti külastamist-vaatamist, karnevalimelust saad ettekujutuse siit:

FLAMENCO! FLAMENCO! FLAMENCO!

Parimal tasemel flamencokunsti saab nautida Tenerife lõunaosa kuumima kuurordi Playa de las Américase südames, klubis TIBU (aadress: Calle México, 3). Siin mängitakse flamencoetendust pealkirjaga A Compás, milles astub üles  siinmail palavalt armastatud Fran Chafino. Aastate jooksul Tenerifet väisanud flamencosõbrad teavad Fran Chafino`t  kultuslavastaja Carmen Mota poolt varem Tenerifel lavalaudadele toodud tantsuetendustest.

Senjoorid ja senjoriitad! TIBU saal on väike, kohtade arv piiratud ning seetõttu tasub pääsmed ette broneerida. Flamencoshowga seonduvat saad lähemalt uurida ning piletid soetada saad etenduse ametlikult kodulehelt. Selleks mine kodulehele, vali välja endale sobiva hinnaga istekoht ning soorita ost online või lihtsalt broneeri kohad sulle sobivaks etenduse kuupäevaks e-maili teel. Seda saad teha aadressil  booking@acompastenerife.com , ent NB! kirjutada tuleb inglise keeles. Teile vastatakse ja antakse teada kas piletid on broneeritud, mispeale te kinnitate, et olete kindlasti etendusele tulemas, seejärel kantakse teid vastavasse nimekirja ning etendusele saabudes saate oma pileti eest tasuda kohapeal pool tundi enne etenduse algust. 
Flamencoetenduse piletilehele pääseb SIIT.


KUNSTI JA PÕNEVAID MUUSEUME

Tenerife sündmusterohke ajalugu on järeltulevate põlvede jaoks tallele pandud mitmetes põnevates muuseumides. Näha saab eksklusiivseid väljapanekuid alates sajanditevanustest sõjariistadest ning lõpetades enam kui 1000 aasta vanuste saare põlisasukate, guantšide muumiatega. Arheoloogia- ja ajaloomuuseumide kõrvalt leiab aga näiteks ka teadus- ja kosmosemuuseumi. Muuseumivaliku ning Santa Cruzi kunstihoone leiad SIIT.


KULTUURIELAMUSI SAARE PEALINNAST

Auditorio de Tenerife kontserdimaja saare pealinnas Santa Cruzis pakub meeldivaid elamusi kõrgkultuurinautlejatele. Aadressil Avenida de la Constitucion, 1 asuva Auditorio programmist leiab nii ooperit kui sümfooniat, balletti kui moderntantsu... Eestlaste jaoks eriti hingelähedane võiks olla siin esitatav klassikaline muusika – nimelt kuulub juba pikki aastaid Tenerife sümfooniaorkestri ridadesse eestlannast tšellomängija Vaike Laanemägi! Auditorio de Tenerifes pakutavaga saad end kursis hoida SIIN. Tenerife sümfooniaorkestriga saad lähemalt tutvuda SIIN. Pileteid Auditorio de Tenerifes toimuvatele kultuuriüritustele saad SIIT.


KULTUURISÜNDMUSI PÜRAMIIDIS JA MAGMA KESKUSES

Playa de las Americase ilusaimal tänaval  Avenida las Américasel ehk nn. "Kuldsel miilil" kõrguvas astmikpüramiidikujulises kultuurihoones, Vulcan Hall`is saab nautida mitmepalgelisi kultuuriilminguid alates tipptasemel tangost ja lõpetades gospelkooridega. Täpse info leiad SIIT.

Samuti Playa de las Americases asuvas Magma kultuuri- ja konverentsikeskuses toimuvad samuti mitmed erinevad sündmused. Magma kodulehe leiad SIIT.

MAIUSPALU KORVPALLISÕPRADELE

Maailma ja Euroopa meistritiitlitega pärjatud Hispaania korvpall kuulub kahtlemata maailma tippude hulka, eestlased teadagi, on samuti korvpallirahvas ning Tenerifel on mõndagi head pakkuda ka siin puhkavale korvpallifännile. Nimelt müttab saare (juba 1939. aastal CB Canarias`e nime all loodud) esindusmeeskond Tenerife Iberostar Hispaania kõrgliigas ja seda küllaltki edukalt. Tenerife Iberostari kodulehe koos 2019/2020 hooaja kalendriga leiad SIIT.  Tenerife Iberostari koduväljakuks on La Lagunas asuv Pabellón Insular Santiago Martín, millega saad tutvuda SIIN.  

MAIUSPALU JALGPALLIHAIGETELE

Et Hispaania jalgpall kuulub kõrgeimasse maailmaklassi, on selge ka suurimale spordivõhikule. Ning puhates Tenerifel on sinulgi võimalus ahmida endasse suure jalgpalli hõngu!  Tenerife esindusmeeskond CD Tenerife on oma parimatel päevadel pallinud Hispaania kõrgliigas, ent ka Tenerife esindusklubi tänane seis - riigi tugevuselt teine liiga, LaLiga SmartBank pakub tõsisele jalgpallisõbrale nauditavat taset. Sest Tenerife esindustiim peab siit kõrgeimale tasandile pääsemiseks rinda pistma mitmete väärika ajalooga, Eesti jalgpallisõbrale ennekõike Hispaania kõrgliigast tuttavate klubidega. CD Tenerife kodulehe koos piletiinfo (piletid on hispaania keeles entradas) ja mängude kalendriga leiad SIIT.  Oma kodumänge peab CD Tenerife saare pealinnas Santa Cruzis asuval, 24 000 inimest mahutaval Estadio Heliodoro Rodríguez López`i staadionil, millega saad tutvuda SIIN

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

VAATA MEIE VIDEOSID SIIT: