JAGA INFOT SÕPRADEGA

KARNEVAL, MUUSEUMID, SÜMFOONIA, JALGPALL, KORVPALL...

https://puhkatenerifel.ee/et

Siit leiad infot Tenerife kuulsate karnevalide, aga ka tõsisemate kultuuriürituste, muuseumide ning korv- ja jalgpalli kohta.  Siit saad ka teada, milline seos on eestlastel kohaliku kõrgkultuuriga.

Muidugi mõista ei saa Tenerifel puhates üle ega ümber ka flamenkoga vürtsitatud tantsuetendustest!

 

TENERIFE, KARNEVALISAAR

Tenerife pealinnas Santa Cruzis igal aastal toimuv karneval on suuruselt maailmas teine Brasiilia Rio de Janeiro karnevali järel. 2020. aasta Santa Cruzi karnevali teema on inspireeritud 1950ndatest aastatest ("Koketeerivad / flirtivad 50ndad") ning karnevali põhisündmused leiavad aset 21. veebruarist 10. märtsini. Karnevali kohta saad täpsemalt uurida SIIT .  Ehkki Tenerife karneval on Rio de Janeiro omast väiksem, ei pruugi ta seda alati ja igas elemendis siiski olla: kui 1987. a Tenerife karnevali raames toimunud kuubalannast latiinolauljatar Celia Cruz`i kontsert meelitas Santa Cruzi keskväljakule kokku 250 000 inimest, mis kanti Guinnessi rekordite raamatusse kui läbi aegade suurim ühele väljakule pidutsema kogunenud rahvahulk, siis 2019. aasta karnevalil kogunes Santa Cruzi südalinna  latiinolaulik Juan Luis Guerra`t kuulama koguni ligikaudu 400 000 kuulajat...

Karnevalid on lahutamatu osa Tenerife olemusest ning seetõttu peab talveajal päris oma karnevali maha õige mitu linna. Suuremad kohalikud karnevalid peale Santa Cruzi karnevali mürtsuvad saare põhjarannikul Puerto de la Cruzis (18. 02 - 10. 03.2019) ja lõunarannikul Los Cristianoses (21.03 - 1.04. 2019). 

2019. aasta Los Cristianose (ehk Arona) karnevali teemaks on Džungel ning kõige põnevamad ja kirevamad sündmused leiavad aset 23. märtsil (suur karnevalirongkäik Playa de las Americases), 28. märtsil (karnevali kuninganna valimine Los Cristianoses), 29. märtsil (karnevali Drag Queeni valimine Los Cristianoses), 31. märtsil ( El Coso Apoteosico del Carnaval ehk Suur karnevalirongkäik Los Cristianoses) ning 1. aprillil (sardiini matuserongkäik ja sardiini matused Los Cristianoses)

Los Cristianose karneval väärib kindlasti külastamist-vaatamist. Eelmise aasta karnevalimelust saad ettekujutuse siit:

KUNSTI JA PÕNEVAID MUUSEUME

Tenerife sündmusterohke ajalugu on järeltulevate põlvede jaoks tallele pandud mitmetes põnevates muuseumides. Näha saab eksklusiivseid väljapanekuid alates sajanditevanustest sõjariistadest ning lõpetades enam kui 1000 aasta vanuste saare põlisasukate, guantšide muumiatega. Arheoloogia- ja ajaloomuuseumide kõrvalt leiab aga näiteks ka teadus- ja kosmosemuuseumi. Muuseumivaliku ning Santa Cruzi kunstihoone leiad SIIT

KULTUURIELAMUSI SAARE PEALINNAST

Auditorio de Tenerife kontserdimaja saare pealinnas Santa Cruzis pakub meeldivaid elamusi kõrgkultuurinautlejatele. Aadressil Avenida de la Constitucion, 1 asuva Auditorio programmist leiab nii ooperit kui sümfooniat, balletti kui moderntantsu... Eestlaste jaoks eriti hingelähedane võiks olla siin esitatav klassikaline muusika – nimelt kuulub juba pikki aastaid Tenerife sümfooniaorkestri ridadesse eestlannast tšellomängija Vaike Laanemägi! 

Auditorio de Tenerifes pakutavaga saad end kursis hoida SIINTenerife sümfooniaorkestriga saad lähemalt tutvuda SIINPileteid Auditorio de Tenerifes toimuvatele kultuuriüritustele saad SIIT.

TANTSUETENDUSED ARONA PÜRAMIIDIS

Tenerife lõunaosa kuumima kuurordi Playa de Las Américase südames (Avenida de Las Américase tänaval ehk nn. „Kuldsel miilil“) asub suur astmikpüramiidikujuline hoone - Pirámide de Arona kontserdimaja. Siin saad nautida võimsaid, hispaanialik-tuliseid ja flamenkoga vürtsitatud tantsuetendusi. See on elamus, mida kindlasti Tenerifel puhates kogeda tasub. Praegusel ajal on mängukavas Carmen Mota Antologia, Pirámide de Arona piletiinfo ning etenduste toimumise kuupäevad ja kellaajad leiad SIIT. 

https://puhkatenerifel.ee/et

KULTUURISÜNDMUSI MAGMA KESKUSES

Playa de las Americases asuvas Magma kultuuri- ja konverentsikeskuses toimuvad mitmed erinevad sündmused. Magma kodulehe leiad SIIT.

MAIUSPALU KORVPALLISÕPRADELE

Maailma ja Euroopa meistritiitlitega pärjatud Hispaania korvpall kuulub kahtlemata maailma tippude hulka, eestlased teadagi, on samuti korvpallirahvas ning Tenerifel on mõndagi head pakkuda ka siin puhkavale korvpallifännile. Nimelt müttab saare (juba 1939. aastal CB Canarias`e nime all loodud) esindusmeeskond Tenerife Iberostar Hispaania kõrgliigas ja seda küllaltki edukalt. Tenerife Iberostari kodulehe koos 2018/2019 hooaja kalendriga leiad SIITTenerife Iberostari koduväljakuks on La Lagunas asuv Pabellón Insular Santiago Martín, millega saad tutvuda SIIN.  

MAIUSPALU JALGPALLIHAIGETELE

Et Hispaania jalgpall kuulub kõrgeimasse maailmaklassi, on selge ka suurimale spordivõhikule. Ning puhates Tenerifel on sinulgi võimalus ahmida endasse suure jalgpalli hõngu! 

Tenerife esindusmeeskond CD Tenerife on oma parimatel päevadel pallinud Hispaania kõrgliigas, ent ka Tenerife esindusklubi tänane tase - riigi tugevuselt teine liiga, Segunda Division ehk La Liga 1/2/3 pakub tõsisele jalgpallisõbrale nauditavat taset. Sest Tenerife esindustiim peab kõrgeimale tasandile pääsemiseks rinda pistma mitmete pika ja väärika ajalooga klubidega ( nt. Deportivo de La Coruña, Osasuna, Real Zaragoza jt.), ent ilmselt magusaimad maiuspalad jalgpallisõbra jaoks saavad olema vastasseisud naabersaare Gran Canaria esindusmeeskonna, veel eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas mänginud Las Palmasega - on ju naabritevaheline heitlus alati ja kõikjal enim kirgi küttev vaatemäng.

CD Tenerife kodulehe koos piletiinfo (piletid on hispaania keeles entradas) ja mängude kalendriga leiad SIIT.  

Oma kodumänge peab CD Tenerife saare pealinnas Santa Cruzis asuval, 24 000 inimest mahutaval Estadio Heliodoro Rodríguez López`i staadionil, millega saad tutvuda SIIN


VAATA MEIE VIDEOSID SIIT: