JAGA INFOT SÕPRADEGA

KARNEVAL, MUUSEUMID, SÜMFOONIA, JALGPALL, KORVPALL...

Siit leiad infot Tenerife kuulsate karnevalide, aga ka tõsisemate kultuuriürituste, muuseumide ning korv- ja jalgpalli kohta.  

TENERIFE, KARNEVALISAAR

Tenerife pealinnas Santa Cruzis igal aastal toimuv karneval on suuruselt maailmas teine Brasiilia Rio de Janeiro karnevali järel. Järgmise Santa Cruzi karnevali toimumisaja ja kava kohta saad täpsemalt uurida SIIT .  Ehkki Tenerife karneval on Rio de Janeiro omast väiksem, ei pruugi ta seda alati ja igas elemendis siiski olla: kui 1987. a Tenerife karnevali raames toimunud kuubalannast latiinolauljatar Celia Cruz`i kontsert meelitas Santa Cruzi keskväljakule kokku 250 000 inimest, mis kanti Guinnessi rekordite raamatusse kui läbi aegade suurim ühele väljakule pidutsema kogunenud rahvahulk, siis 2019. aasta karnevalil kogunes Santa Cruzi südalinna  latiinolaulik Juan Luis Guerra`t kuulama koguni ligikaudu 400 000 kuulajat...

Karnevalid on lahutamatu osa Tenerife olemusest ning seetõttu peab talveajal päris oma karnevali maha õige mitu linna. Saare suurim karneval peale Santa Cruzi karnevali mürtsub lõunarannikul Los Cristianoses ning tavaliselt peetakse see maha märtsikuus. Los Cristianose karneval jääb "käeulatusse" enamiku saare lõunaosas puhkavate Eestist pärit turistide jaoks. Pidu väärib kindlasti külastamist-vaatamist, karnevalimelust saad ettekujutuse siit:

KUNSTI JA PÕNEVAID MUUSEUME

Tenerife sündmusterohke ajalugu on järeltulevate põlvede jaoks tallele pandud mitmetes põnevates muuseumides. Näha saab eksklusiivseid väljapanekuid alates sajanditevanustest sõjariistadest ning lõpetades enam kui 1000 aasta vanuste saare põlisasukate, guantšide muumiatega. Arheoloogia- ja ajaloomuuseumide kõrvalt leiab aga näiteks ka teadus- ja kosmosemuuseumi. Muuseumivaliku ning Santa Cruzi kunstihoone leiad SIIT.

KULTUURIELAMUSI SAARE PEALINNAST

Auditorio de Tenerife kontserdimaja saare pealinnas Santa Cruzis pakub meeldivaid elamusi kõrgkultuurinautlejatele. Aadressil Avenida de la Constitucion, 1 asuva Auditorio programmist leiab nii ooperit kui sümfooniat, balletti kui moderntantsu... Eestlaste jaoks eriti hingelähedane võiks olla siin esitatav klassikaline muusika – nimelt kuulub juba pikki aastaid Tenerife sümfooniaorkestri ridadesse eestlannast tšellomängija Vaike Laanemägi! Auditorio de Tenerifes pakutavaga saad end kursis hoida SIIN. Tenerife sümfooniaorkestriga saad lähemalt tutvuda SIIN. Pileteid Auditorio de Tenerifes toimuvatele kultuuriüritustele saad SIIT.

MAIUSPALU KORVPALLISÕPRADELE

Maailma ja Euroopa meistritiitlitega pärjatud Hispaania korvpall kuulub kahtlemata planeedi tippude hulka, eestlased on samuti korvpallirahvas ning Tenerifel on mõndagi head pakkuda ka siin puhkavale korvpallifännile. Nimelt müttab saare (juba 1939. aastal CB Canarias`e nime all loodud) esindusmeeskond Lenovo Tenerife Hispaania kõrgliigas ja seda küllaltki edukalt. Lenovo Tenerife kodulehe leiad SIIT.  Meeskonna koduväljakuks on La Lagunas asuv Pabellón Insular Santiago Martín, millega saad tutvuda SIIN.  

MAIUSPALU JALGPALLIHAIGETELE

Et Hispaania jalgpall kuulub kõrgeimasse maailmaklassi, on selge ka suurimale spordivõhikule. Ning puhates Tenerifel on sinulgi võimalus ahmida endasse suure jalgpalli hõngu!  Tenerife esindusmeeskond CD Tenerife on oma parimatel päevadel pallinud Hispaania kõrgliigas, ent ka Tenerife esindusklubi tänane seis - riigi tugevuselt teine liiga, LaLiga SmartBank pakub tõsisele jalgpallisõbrale nauditavat taset. Sest Tenerife esindustiim peab siit kõrgeimale tasandile pääsemiseks rinda pistma mitmete väärika ajalooga, Eesti jalgpallisõbrale ennekõike Hispaania kõrgliigast tuttavate klubidega. CD Tenerife kodulehe koos piletiinfo (piletid on hispaania keeles entradas) ja mängude kalendriga leiad SIIT.  Oma kodumänge peab CD Tenerife saare pealinnas Santa Cruzis asuval, 24 000 inimest mahutaval Estadio Heliodoro Rodríguez López`i staadionil, millega saad tutvuda SIIN


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA