JAGA INFOT SÕPRADEGA

AUTOTEE TF-38: LOOJANGU LUMMUS PEALPOOL PILVI

Kui tahate Tenerife lõuna- või läänerannikult autoga kuulsat El Teide vulkaani vaatama sõita, soovitame kindlasti eelistada autoteed TF-38. Põhjuseid selleks on rohkem kui üks. Loe edasi pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Lõviosa Tenerife lõuna- ja läänerannikul peatuvaid turiste voorib mägedesse Teide vulkaani vaatama Vilaflori küla kaudu. Chio külast algava TF-38 eelised Vilaflori kaudu kulgeva marsruudi ees aga on oluliselt sirgem tee, rahulikum liiklus ja vähem sõitjaid. Ning boonusena jäävad just TF-38 äärde parimad paigad, nautimaks päikeseloojangut eriti eksootilisel moel: pealpool pilvi.

Kiire ja lauge mäkketõus

Et jõuda Tenerife lõunaosast TF-38 teele, tuleb hakatuseks veereda mööda TF-1 kiirteed. Siin, Adeje ja Guia de Isora asulate vahel tunneb kinosõbra terav silm ära teelõigu, kus on filmitud „Kiirete ja vihaste“ (Fast & Furious) kuuenda osa legendaarne stseen kiirteel kihutava tankiga. Chio küla juures kiirteelt maha keerates aga ootabki teid juba ees mäkketõus mööda autoteed TF-38. Tõusul vahelduvad mõnusalt pikad ja kiired sirged küllaltki laugete kurvidega, mistõttu tunnevad siin end hästi ka need, kel mägiteedel vingerdamisest süda pahaks kipub minema. Või need, kes mägedes liiklemise ees hirmu tunnevad. Võrreldes Vilaflori (või põhjarannikult Orotava oru) kaudu Teidele kulgevate sinkadi-vonkadi teedega kohtab siin oluliselt vähem ka selliseid autojuhte, kes 20 km/h kulgedes liiklust pidurdavad või tõeliste poolearuliste kombel enne igasse järgmisse kurvi jõudmist vastassuunavööndisse sõidavad, et üritada näha kurvi taha...

Kus avanevad parimad vaated?

Pilved Tenerife saare ümber hõljuvad suurema osa aastast vaid ligikaudu 800-1000 meetri kõrgusel. Mis tähendab, et üldjuhul saab teel Teide rahvusparki juba ca 1000 meetri kõrgusel kogeda imelisi, pilvedest kõrgemale jõudes avanevaid vaateid. Mõnikord siiski tuleb saare „ülakorrusele“ jõudmiseks sõita kõrgemale ning ainult haruharva ei ole Tenerifel võimalik autoga pilvedest kõrgemale tõusta. Siinkohal toomegi ära parimaid vaateid pakkuvad peatumispaigad TF-38 autotee ääres. Need on Mirador de los Poleos (ca 1300m kõrgusel merepinnast), Montaña Samara vulkaani kõrval asuv Mirador de Samara parkla/vaateplatvorm (ca 1800m merepinnast) ja Pico Viejo vulkaani juures asuv Mirador de las Narices del Teide parkla/vaateplatvorm (ca 2100m merepinnast). Sõltuvalt pilvede kõrgusest võib neist paigust boonusena nautida ka vaadet naabersaartele La Gomerale, La Palmale ja El Hierrole. Eriti kaunid on need vaated päikese loojumise ajal. Mistõttu soovitame sättida Teide vulkaani külastamist selliselt, et pärast seda jõuaksite nautima ka elu meeldejäävaimat päikeseloojangut!

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA