JAGA INFOT SÕPRADEGA
TENERIFE ILM, KLIIMA JA VEEBIKAAMERAD
Tenerife kliima on aastaringselt stabiilne, pehme ja soe. Seetõttu peetakse Tenerifet üheks parimaks rannapuhkuse veetmise paigaks. Allpool leiad tee saare randadest otsepilti näitavate veebikaamerate juurde, ent alustuseks teeme juttu Tenerife ilmast ja kliimast üldisemalt.

Tenerife põhjaosa on veidi sademeterohkem ja niiskem, mistõttu on seal loodus lopsakam ja ilusam kui saare lõunaosas. Lõunas seevastu on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt sügis-, kevad- ja talvepuhkuseks. Tenerife lõuna- ja lääneranniku (ala El Medanost, Golf del Surist ja Playa de las Americasest Los Giganteseni) kohta on käibel ka hellitusnimi „igavese suve piirkond“.


Stabiilne soojus aastaringselt
Talvel hoolitsevad ookeanihoovused selle eest, et ilm Tenerifel püsiks mõnusalt soe, suvel aga aitavad hoovused eemale peletada hingematvaid kuumakraade. Keskmine päevatemperatuur on Põhjamaadest pärit puhkajate meelisajal oktoobrist aprillini ca 21-26°, vahel soojemgi. Keskmine veetemperatuur püsib samal ajal ca 20° juures, ent sageli ka mõnevõrra kõrgemal.

Geograafiliselt Florida ja Sahara kõrbega samadel laiuskraadidel paikneva Tenerife peamistes puhkusepiirkondades (mägedes ja põhjarannikul esineb muidugi erandeid) langeb õhutemperatuur ka südatalvel haruharva alla 20° ning ei tõuse tavaoludes enamasti kuigi palju üle 30°.  Tenerife keskmine päevane temperatuur saare lõuna- ja läänerannikul kõigub kalendriaasta lõikes vaid ca 6-7°, seega on siinse ilma puhul peamisteks märksõnadeks soojus ja stabiilsus.

Eripalgelise kliima saar

Hoolimata oma väiksusest (Tenerife on suuruselt võrreldav Saaremaaga) pakub Tenerife küllaltki eripalgelist kliimat ja ilma. Nii ei pruugi olla võimatu, et samal ajal kui päike lõunaranniku randades teil seljast naha koorib, saab samal ajal Tenerife kirdenurgas, Anaga kandis suust hingeauru puhuda. Või põhjarannikul Puerto de la Cruzis vihmapladinast rõõmu tunda. Või Teide vulkaani tipus lumememme veeretada.
Kokkuvõtvalt: soojagarantii teie kevad-, sügis- ja talvepuhkuseks kehtib suurima tõenäosusega Tenerife lõuna- ja lääneranniku kuurortides. Siin on ka selgelt väikseim tõenäosus oma puhkusenädalal vihmasajust osa saada. Sest vihm lõuna- ja läänerannikul kipub olema sama haruldane kui porikärbes veebruarikuises Eestis.
Kuumim aeg Tenerifel on aasta lõikes üldjuhul august, kuid sedagi ennekõike pigem füüsilise töö rabaja kui puhkaja jaoks. Rannaliival rahulikult chillides on ka augustikuumus talutav.

Ilmastikunähtus nimega calima

Kõrgeimad temperatuurid – sageli ka 40° kanti kerkivad termomeetrinäidud - kaasnevad calima (ehk kaliima) nime kandva ilmastikunähtusega ja seda eriti augustis. Kaliima tähendab Sahara kõrbetuult, mis lisaks kuumusele toob endaga kaasa imepeenikest liivatolmu. Hinge see tolm siiski ei mata, silmi ei ummista ning hamba all ei krigise, kaliima võib Kanaari saari külastada sõltumata aastaajast ning lihtsaim viis kaliimat palja silmaga tuvastada on heita pilk taeva, ookeani ja mägede poole. Kui taevas ei ole mitte helesinine vaid ühtlaselt hall, kui Playa de las Americase/Costa Adeje rannapromenaadidelt ei paista kätte naabersaar La Gomera ja kui muidu selgelt välja joonistuvad mägede siluetid on ähmaselt udused, ongi tegemist kurikuulsa kaliimaga.
Kaliima kestvused ulatuvad enamasti paarist-kolmest päevast paari nädalani ning kaliimaga kaasneva temperatuuri poolest on talvised kaliimad suvistest üldjuhul (aga mitte alati) mõnevõrra leebemad.

Veebikaamerast saad vaadata, milline on ilm Tenerife randades, aga ka paljudes teistes huvitavates paikades. 
VAATA kohalike veebikaamerate otsepilti SIIT.

NB! Veebikaamera kaudu Tenerifet uurides arvesta, et Eesti ja Tenerife ajavahe on 2 tundi. Kui Eestis on kell juba näiteks 11:00, siis Tenerifel alles 9:00.

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad
 SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.