OTSID ERILISI PAIKU, MIDA (KOOS ENDAGA) PILDILE JÄÄDVUSTADA?
Kui Teided-Mascad ja kõik teised „kohustuslikud“ Tenerife vaatamisväärsused on läbi käidud, tahad sa ilmselt klõpsida endast mälestuseks ka selliseid pilte mida naabrimehel või sõbrannal ette näidata ei ole.
Järgnevalt serveerime sulle portsu põnevaid paiku, milledest suur osa jääb põhilistest turismimarsruutidest kõrvale. See tähendab, et enamikku neist paikadest ekskursioonid sind ei vii. Või kui mõnedesse viivadki, siis rohkem kui 2-4 selles valikus soovitatud paika ühe ja sama ekskursiooniga sa nagunii ei pääse. Ühesõnaga – et kõik need kohad läbi käia ja endale mälestuseks kordumatuid hetki jäädvustada, läheb sul tarvis autot, mootorratast või vähemalt rollerit. Motorendisoovituse, aga ka viite stiilsete sportautode rentimiseks leiadki selle loo lõpust.
BAJAMARI HULLAVAD LAINED. Bajamar on rannaküla, mis esmapilgul ei paista silma mitte millegi erilisega. Ometi on siingi olemas oma vaatamisväärsus mida lausa teisest saare otsast imetlema tasub tulla: hiiglaslikud vee- ja vahusambad, mis tekivad siis kui võimsad ookeanilained mühinal Bajamari rannamuuli ründavad. NB! Natuke peab ka õnne olema – „etendus“ toimub Bajamaris küll väga tihti, aga siiski mitte päris iga päev.
„LOORBERITUNNEL“ ANAGA MÄGEDES. Sellel Anaga mägedes, ürgses
loorberimetsas läbi kalju lõhutud lühikesel teejupil käiakse jäädvustamas
pulmapilte, aga ka pildistamas reklaame, vingelt tuunitud autosid ja mida kõike
veel. Tolle nõiduslikult kauni paiga leidmiseks võta suund Mirador Pico del
Inglés`i nime kandvale vaateplatvormile. Ja kui oled TF-12 autoteelt pööranud
teele TF-114, hoia silmad lahti. Loe imeilusatest Anaga mägedest lähemalt
SIIT.
PUERTITO DE LOS SILOSE VAALALUUD. Puertito de los Silos on tuntud kohalikku randa välja pandud hiiglasliku põhjavaala luustiku poolest. Maailma suurimate loomade hulka kuuluv põhjavaal (Sei whale ehk Balaenoptera borealis) võib kasvada ligi 20 meetri pikkuseks, kaaluda kuni 28 tonni, õgida kuni 900 kilo toitu päevas ja ujudes saavutada kiiruse kuni 50 km/h. Võimas! Luustiku asukoht on ühtlasi ka vaalavaatluspunkt, kust ookeanile vaadates võib hea õnne korral märgata ka elusaid põhjavaalu, heeringavaalu ja Bryde'i vaalu, aga ka delfiine ning teisigi põnevaid elukaid.
JALUTUSKÄIK PILVEDEL. Jätta Tenerifel tegemata
pilt endast pealpool pilvi – see on patt! Parimaid vaateid selleks pakuvad
Montaña Samara ja Pico Viejo vulkaanide ümbrus autotee TF-38 ääres ning
Tenerife observatooriumi ja Esperanza männimetsade vahele jääv ala autotee
TF-24 ääres. Loe autoteest TF-38 lähemalt SIIT ning autoteest TF-24 SIIT.
PIDALITÕBISTE KIRIK ABADESE KÜLAS. Teise maailmasõja päevil kerkis Abadese külla ligi 40 hoonest koosnenud leeprahaigete ehk pidalitõbiste ravikompleks. Paraku aga minetas mastaapse projekti elluviimisega samaaegselt aset leidnud leepraravi kiire areng vajaduse sellesama kompleksi järgi... Ammu mahajäetud ning lagunevad tondilossid ja eriti hüljatud pidalitõbiste kirik meelitavad tänapäeval neid turiste, kes otsivad uudistamiseks ja pildistamiseks nö „teistmoodi“ Tenerifet.
PLAYA DE LAS TERESITAS. Playa de Las Teresitas on
Tenerife kuulsaim rand, mida tuntakse ka kui saare heledaima liivaga randa.
Ning sellel pildil kujutatud vaade on tõenäoliselt üks kuulsamaid Tenerife
vaateid. Et teha samasugust pilti, tuleb sõita ranna San Andrés`i küla poolsest
otsast algavat autoteed TF-121 Mirador Las Teresitase vaateplatvormini. Ja seal
SEE ongi... Loe Teresitase rannast ja San Andrés`i külast lähemalt SIIT.
ANTENA DE CENTRAL JA „MAAILMA LÕPP“. Kui tahad endaga samale pildile püüda tõeliselt apokalüptilisi meeleolusid, võta suund El Médano linna. Täpsemalt El Médano servas roostetava, 2008. aastal ehitatud ent seejärel maha jäetud hiiglasliku paraboolantenni juurde, kuhu pääseb Playa de la Jaquita ranna lähedalt algavat Calle Estambuli tänavat pidi.
SANTA CRUZI KONTSERDIMAJA. Üks omapärasemaid ehitisi Tenerifel on 2003. aastal valminud Auditorio de Tenerife kontserdimaja pealinnas Santa Cruzis. See modernne betoonist hoone pälvis algselt kriitikat, kuid on tänaseks kujunenud Santa Cruzi üheks sümboliks. Kontserdimaja on koduks Tenerife sümfooniaorkestrile, ent siin saab nautida ka kaunite kunstide teisi liike. Loe Tenerife pealinnast lähemalt SIIT.
PLAYA DE BENIJO „SALARAND“. Avasta enda jaoks tõeliselt
metsikud Tenerife „salarannad“, kuhu turiste satub harva! Üks ilusamaid
selliseid on Playa de Benijo, mille rahus ja eraldatuses on nähtud toimetamas
nii professionaalseid moe- kui loodusfotograafe. Loe Benijo rannast ja selle
naabruses paiknevast põnevast Taganana külast lähemalt SIIT.
KOLLANE MÄGI COSTA DEL SILENCIOS. Costa del Silencio kuurordi serval asuv Kollane mägi (Montaña Amarilla) on oma erilise kollase värvi ja põnevalt kunstiliste pinnavormide tõttu üks Tenerifel toimetavate fotograafide lemmikobjekte. Ühtlasi see ka kaitsealune loodusmälestis ning siin asub kohalike seas populaarne ujumis- ja päikesevõtupaik.
GORDEJUELA CASA DEL AGUA VAREMED. Gordejuela Casa del Agua
varemed on enim pildistatud objekt Los Realejose linna ümbruses. Tegu on 18.
sajandi lõpu- ja 19. sajandi algusaastatel ookeanist kõrguvatele kaljudele
ehitatud, oma ajastu kohta ülimoodsa pumbajaamaga. Jaam töötas aurumasinate
jõul, kupatades väärtuslikku magedat vett Gordejuela joast ligikaudu 10
kilomeetri raadiuses paiknenud ümbruskonna istandustesse.
LOS GIGANTESE KALJUD. Ookeanist püstloodis sadade
meetrite kõrgusele kerkivad Los Gigantese kaljud on sedavõrd võimsad, et kui
nende kõrvale asetada 314-meetrine Tallinna teletorn, mõjuks see vaid peenikese
pliiatsina. Gigantese kaljumürakad on üks sagedamini nimetatud vaatamisväärsusi
Tenerifel, ent oma logilistiliselt pisut ebasoodsa asukoha tõttu ei kuulu need
enamiku suurimate ja parimate ekskursioonide-saaretuuride kavva. Loe Los
Gigantesest lähemalt SIIT.
„LAMBAPUUD“ GUARGACHO KÜLAS. Tegelikult te ju tahtsite proovida kohalikku toitu? Ehtsat ja tõeliselt kohalikku, mitte rannakuurortide turistilõksudes pakutavat? Sel juhul tasub võtta suund ühes Guargacho küla banaaniistanduses sisse seatud restorani El Cordero. Pärale jõudes tervitab teid (ja palub teid lahkesti endaga koos pildile) Tenerife hekikunstnike tõeline meistriteos – stiilselt lambaks pügatud puud.
SINA JA ÕHULAEV. Parematel päevadel maanduvad lennukid Tenerife lõunalennujaamas pea iga 10-15 minuti järel. Miks mitte klõpsida endast mälestuseks efektne pilt parajasti laskuva õhulaeva taustal? Pargi auto lennujaama lähedal asuvasse Los Abrigose kalurikülla, oota ära esimene maanduv lennuk ning järgne sellele mööda küla tagant algavat tühermaad nii nagu hommikumaa targad järgnesid Petlemma tähele. Pärast väikest matka leiadki end lennujaama maandumisrada ümbritseva aia tagant ja pilditegu võib alata.
HIIDMÄNNID VILAFLORI KÜLAS. Pino Gordo on üks võimsamaid puid Tenerifel. Tegu on maailmas haruldase kanaari männiga ning tolle hiiglase 45-meetrine kõrgus tähendab seda, et piltlikult öeldes saaks Pino Gordo ladvast sisse astuda Viru hotelli 14. korruse aknast. Ehkki Pino Gordot (pildil) on tituleeritud Tenerife kõrgeimaks puuks, ei vasta see tõele. Näiteks kohe Pino Gordost teisel pool teed kasvab täiesti teenimatult vähem kuulus hiiglane, 56-meetrine Pino de las dos pernadas (mille ladvast võiks sisse astuda Viru hotelli 17. korruse aknast). Hiidmännid leiate autotee TF-21 äärest, vaid 600 meetrit Vilaflori küla viimastest majadest Teide poole. Aga mille poolest on eriline Vilaflori küla ise? Sellest loe lähemalt SIIT
TEKKIS SOOV rentida Tenerifel liiklemiseks kiire ja vihane sportauto? Leiad selle SIIT.
JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.
LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN.
KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.
KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.