JAGA LUGU SÕPRADEGA

TEEKOND PILVEPIIRIL EHK AUTOTEE TF-24

Maitsed on muidugi erinevad, aga meie hinnangul kõige hingematvamaid vaateid Tenerifel pakub Teide rahvuspargist saare kunagisse pealinna La Lagunasse kulgev autotee TF-24. Vaid ilmaga peab sel teel sõites vaadete nautimiseks natuke õnne olema.

TF-24 autotee algab ligikaudu 2000 meetri kõrguselt, sealt kus Teide vulkaani jalamile ja sealt edasi saare põhjarannikule viiv tee TF-21 kaheks hargneb. Üks teeharu (ehk jätkuvalt TF-21) viib teid La Orotavasse ja Puerto de la Cruzi, Tenerife observatooriumi poole suunduv TF-24 aga lõpeb saare kunagise pealinna La Laguna naabruses paikneva Tenerife Norte (ehk Põhja)lennujaama juures.

Imelised vaated imelistele paikadele

Autoroolis saart avastades on TF-24 põnev selle poolest, et kulgeb esmalt mööda saare kirdenurga poole laskuvat, dinosauruse selga meenutavat kõrget mäeharja, sukeldub seejärel lopsakasse, vaikust ja rahu pakkuvasse männimetsa (NB! Männimetsa jõudes põika kindlasti läbi ka Chimague ja Chipeque vaateplatvormidelt!) vaateplatvormidelt ning jõuab välja elust pulbitsevale TF-5 kiirteele. 

Kuninglike vaatepiltide poolest rikkalikem on seejuures tee esimene, enam kui 2000 meetri kõrgust mäeharja pidi kulgev osa. Siit avanevad vaated kordamööda nii maailma kauneimaks paigaks tituleeritud, 800 000 aasta vanusele (mõnedel andmetel ka "kõigest" 500 000 aastat tagasi tekkinud) Orotava orule saare põhjapoolel kui ka viimasest ilu poolest mitte kuigi kaugele maha jäävale Güimari orule saare idaküljel. Ning uskuge – püüame me kirjeldada mis me püüame, sulg on siinkohal siiski liialt nõder, et siin avanevat ilu kirjasõnas teieni tuua...

Kui ilmaga veab või siis mitte

Mis puudutab ilmaga vedamist sel ettevõetud teekonnal, siis variante on kolm. Esimene ja neist parim on pilvitu ilm. Sel juhul laotuvad justkui peopesal teie ette Orotava ja Güimari orud ning siit-sealt avanevad vaated naabersaartele La Palmale ja Gran Canariale. Teine variant ehk alt rannast vaadatuna pilvine ilm on omal moel nauditav, kui pilved piirduvad kõrgusega 1500 – 1900 meetrit merepinnast. Sel juhul saab nautida sõitu pealpool pilvi - seejuures algab tihe pilvevatt teile sedavõrd lähedalt, et vägisi poeb pähe mõte pilvedele hüpata ja neil pisut lesida. Nagu muinasjutus.  

Kolmas variant ehk pilvede paiknemine 2000 - 2500 meetri kõrgusel aga tähendab halba õnne. Ehk siis autosõitu justkui kotis või kui soovite, siis siilina udus. Pole vaadet, pole rõõmu.

Ehtne seenemets ja neli aastaaega

Kui TF-24 autotee pärast taevastes kõrgustes vingerdamist Esperanza kandi männimetsadesse jõuab, võib ümbrus mõjuda mõneti Eestimaiselt (muidugi kui pidev laskumine kõrvale jätta). Seda enam, et siinne metsaalune on rikas eestlaselegi tuttavate seeneliikide poolest! Puravikud, kukeseened, riisikad, pilvikud... ehk teisisõnu: ütlus „sõida seenele!“ on Tenerifel igati asjakohane. Tõsi, nö vikatiga metsa alla minna siin ei tohi ning seenelistele on kehtestatud oma kindel kord ja reeglistik.

TF-24 autotee on ühtlasi ka üks neid liikumistrajektoore Tenerifel, mida kasutades võib osa saada neljast aastaajast vaid mõne tunni jooksul. See Tenerife puhul paljuräägitud ja omapärane kogemus pärineb meil näiteks eelmise aasta märtsikuust, mil Los Cristianosest välja sõites valitses seal (nagu alati) nauditav suvesoojus, TF-24 kõrgeimal ja kauneimate vaadetega lõigul kostitas taevataat meid lumesajuga, Esperanza männimetsade vahel ladistas ebameeldivalt külma ja sügisest vihma ning teekonna lõppedes tervitasid meid saare pealinnas Santa Cruzis kenad kevadõied. 


LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN.  

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.


Vaata videot põnevatest tegevustest siit:

 

VAATA KA MEIE TEISI VIDEOSID: