JAGA INFOT SÕPRADEGA
PÕHJARANNIKU PÄRL PUERTO DE LA CRUZ 

Tenerife põhjarannikul asuv Puerto de la Cruz oma vanalinnaosaga on mõnus paik neile, kes eelistavad sajandite hingust moodsatele turismikeskustele. Loe lähemalt pärast pildigaleriid! Vaata pilte:

Paljude turistide jaoks tähendab Puerto de la Cruz lihtsalt „mingit kohta, kus asub loomaaed Loro Park“, ei midagi enamat. Kuid saare ühe kuulsama teemapargi kõrval leidub siin ka muud nautimisväärset - Puerto de la Cruzi vanalinn ja vana sadama ümbrus hoiavad endas piisavalt ilu ja hubasust, väärimaks tiitlit "Tenerife põhjaranniku pärl".

Vana ja auväärne linn
Täna ligi 30 000 elanikuga Puerto de la Cruzi juured ulatuvad sajandite taha. Juba 1502. aastal teati siinset sadamat, mille tähtsus hakkas kasvama pärast aastat 1706, mil vulkaanipurse hävitas suure osa Garachicost, Tenerife tollasest olulisimast kaubasadamast. Nimi Puerto de la Cruz võeti kasutusele aastal 1808, seni tunti seda paika Puerto de La Orotava nime all. Neist aegadest säilinud merekindlused, kirikud ning kohati nukumajakesi meenutavad väikesed elamud kitsastel kõrvaltänavatel loovad õdusa õhkkonna, mida Tenerife lõunaosa turismiparadiisides ei kohta...

Tenerife turismi häll
... ja ometi on just Puerto de la Cruz Tenerife turismi, sealhulgas tänapäevase massiturismi häll. Juba 15. sajandil, kui hispaanlased olid saare vallutamisega vaevu lõpule jõudnud, pääsesid Tenerife lopsaka loodusega põhjarannikult liikuma esimesed jutud siinsest heast ja tervislikust kliimast. 18. sajandi lõpus alustas Puerto de la Cruzis tegevust tänaseni töötav botaanikaaed ning 19. sajandil hakati saarele meelitama Euroopa eliiti, selleks ajaks oli linnas avatud juba ka esimene sanatoorium.
1960ndate aastate alguses, kui praeguste Tenerife lõunaranniku rahvast tulvil turismikeskuste kohal laius alles tolmav kivikõrb, oli Puerto de la Cruz juba mainekas kuurort. Näiteks lõõgastusid siin 1963. aasta kevadel legendaarse ansambli The Beatles liikmed ja oh, kes neid kõiki tolleagseid kuulsaid ja ilusaid kokku lugeda jõuakski...
Tänaseks on Tenerife kuulsaimaks turismipiirkonnaks kujunenud Los Cristianos-Playa de las Americas-Costa Adeje saare lõunaosas. Ent kui te seate suuna Puerto de la Cruzile, varuge aega rohkem kui Loro Pargi külastamisele kulub. Sest Puerto de la Cruz on seda väärt.

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA