JAGA LUGU SÕPRADEGA
PÕHJARANNIKU PÄRL PUERTO DE LA CRUZ 

Tenerife põhjarannikul asuv Puerto de la Cruz oma vanalinnaosa ning kunagi õitsenud sadamapiirkonnaga on mõnus paik neile, kes eelistavad sajandite hingust moodsate turismikeskuste hotelliasumitele.

Paljude turistide jaoks tähendab Puerto de la Cruz lihtsalt „mingit kohta, kus asub Loro Park“, ei midagi enamat. Kuid saare ühe kuulsama teemapargi kõrval leidub siin ka muud nautimisväärset - Puerto de la Cruzi vanalinn ja vana sadama ümbrus hoiavad endas piisavalt ilu ja hubasust, väärimaks tiitlit "Tenerife põhjaranniku pärl". 

Vana ja auväärne linn
Täna ligi 30 000 elanikuga Puerto de la Cruzi juured ulatuvad sajandite taha. Juba 1502. aastal teati siinset sadamat, mille tähtsus hakkas kasvama pärast aastat 1706, mil vulkaanipurse hävitas suure osa Garachicost, Tenerife tollasest olulisimast kaubasadamast. Nimi Puerto de la Cruz võeti kasutusele aastal 1808, seni tunti seda paika Puerto de La Orotava nime all. Neist aegadest säilinud merekindlused, kirikud ning kohati nukumajakesi meenutavad väikesed elamud kitsastel kõrvaltänavatel loovad õdusa õhkkonna, mida Tenerife lõunaosa turismiparadiisides ei kohta...

Tenerife turismi häll
... ja ometi on just Puerto de la Cruz Tenerife turismi, sealhulgas tänapäevase massiturismi häll. Juba 15. sajandil, kui hispaanlased olid saare vallutamisega vaevu lõpule jõudnud, pääsesid liikuma jutud Tenerife heast kliimast. 19. sajandil hakati saarele meelitama Euroopa eliiti, selleks ajaks oli Puerto de la Cruzis avatud juba ka esimene sanatoorium. 
1960ndate aastate alguses, kui praeguste Tenerife lõunaranniku rahvast tulvil turismikeskuste kohal laius alles tolmav kivikõrb, oli Puerto de la Cruz juba mainekas kuurort. Näiteks lõõgastusid siin 1963. aasta kevadel legendaarse ansambli The Beatles liikmed ja oh, kes neid kõiki tolleagseid kuulsaid ja ilusaid kokku lugeda jõuakski...

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.