JAGA INFOT SÕPRADEGA

KASULIKKU INFOT JA SOOVITUSI

Siit leiad lühiviiteid olulistele asjadele alates arstiabist ja restoranidest lastetarvete laenutuse, autorendi, takso- ja bussisõidu ning Kanaari saarte vahelise laeva- ja lennuliikluseni.

HÄDAABI

Nagu Eestis, on 112 hädaabinumber ka Tenerifel. Tenerifel tõsistesse probleemidesse sattunud Eesti kodanikel tuleks võtta ühendust Eesti Vabariigi suursaatkonnaga Madridis. Kontaktid leiad saatkonna kodulehelt. Ka välisministeeriumi telefoninumber +372 53 019 999 on hädaolukorras 24h kättesaadav.

POLITSEI

https://puhkatenerifel.ee/et

Vägivaldset isikuvastast kuritegevust esineb Tenerifel suhteliselt harva, aga vahel tuleb seda siiski ette. Taskuvargaid seevastu võib siin liikvel olla rohkemgi ku Tallinna trammis, väärikalt on esindatud ka korterivargad, autodesse sissemurdjad ja muud säärased tegelased. Probleemide korral tuleb helistada telefonil + 34 902 102 112  või  +34 922 789 950Lõunaranniku turismipiirkonna keskne politseijaoskond Policía Nacional Playa de las Américas asub aadressil Av. Los Pueblos, S/N, 38660 Adeje.

ARSTIABI

3 x NB!!! Tenerifele tulles pakkige lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile kaasa ka tervise/reisikindlustus. Nende trumpässadega varustatuna soovitame tervisehädade korral marssida Playa de las Américases asuvasse Hospiten Sur nime kandvasse (era)kliinikusse (aadress: Calle Siete Islas, 8). Me ei saa võtta vastutust Hospiteni personalipoliitika eest tulevikus, ent vähemalt viimase paari aasta jooksul on olnud seal võimalik (päevasel ajal) ajada asju hispaania ja inglise keele kõrval ka vene keeles. Kliiniku telefoninumber on +34 922 75 00 22. Hospiten Sur`i asukoha leiad  SIIT.

AUTORENT

Üha enam on turistide seas neid, kes eelistavad saart avastada omal käel ja rendiautoga. Autopakkujaid on Tenerifel palju, ent Eesti turistide lemmikuks on viimastel aastatel kujunenud Plus Car oma soodsate hindadega. Mida varem auto broneerid, seda soodsamalt saad. Autot saab tellida ka lennujaama ning seda saarelt lahkudes lennujaamas loovutada. Plus Car kodulehe leiad SIIT. Lisaks Plus Car`ile on arvukalt eestlaste kiidusõnu teeninud ka Cicar, Autoreisen ja mitmed teised autorendifirmad.

LASTE TURVATOOLID AUTOS

Tenerifel autoga lapsi sõidutades kehtivad ranged reeglid turvaistmete kasutamise osas ning nii laste turvalisuse huvides kui ka selleks, et mitte sattuda pahuksisse kohaliku seadusesilmaga tasub neid reegleid järgida. Niisiis...
• Turvaistmel peavad autosõidu ajal istuma kõik lapsed pikkusega kuni 135cm.
• Kuni kolmeaastased lapsed peavad istuma turvatoolis.
• Nelja- kuni kaheteistaastased lapsed peavad istuma boosteril ehk nn. pepualusel.
• Alla 135cm pikkusega laste turvatool või booster peab paiknema auto tagaistmel.
• Pikem kui 135cm laps võib turvatoolis või boosteris istudes reisida ka auto eesistmel.
• Pikkusevahemikus 135cm-150cm ei ole boosteri kasutamine kohustuslik (ja selle mittekasutamine karistatav), küll aga soovitatakse seda siiski teha.

ÜHISTRANSPORT

Bussiliiklus Tenerifel on suhteliselt soodne ja üldjuhul ka korralikult toimiv. Bussid on puhtad ja enamasti konditsioneeritud. Bussiliiklust korraldab bussiettevõte Titsa ning bussiliinid katavad kõiki saare olulisemaid punkte. Titsa kodulehe koos bussiliinide ja muu infoga leiad SIIT.

LIIKUMINE TEISTE (KANAARI) SAARTE VAHET

https://puhkatenerifel.ee/et

Tenerifelt teistele Kanaari saartele saab sõita nii laeva kui lennukiga. Kohalikke laevaliine teenindavad laevakompaniid Armas ja Fred Olsen. Tenerife lõunaosast Los Cristianosest saab laevaga sõita El Hierro (El Hierrole sõidab ainult Armas), La Gomera ning La Palma saartele, pealinnast Santa Cruzist Gran Canariale, Lanzarotele ja Fuerteventurale. Armas kodulehe koos hinnainfoga leiad SIIT Fred Olsen kodulehe koos hinnainfoga leiad SIIT.

Lennuliiklust saarte vahel toimetab lennukompanii Binter Canarias. Lennud väljuvad nii Tenerife Lõuna kui Tenerife Põhja lennujaamast ning lennata saab kõikidele Kanaari saarestiku saartele. Binter Canarias kodulehe koos hinnainfoga leiad SIIT

LENNUJAAMAD

Tenerifel on kaks lennujaama – Tenerife Lõuna (Tenerife Sur, Tenerife South) ning Tenerife Põhja (Tenerife Norte, Tenerife North) lennujaam. Plaaniga puhata Tenerife lõunaosas on lennupileteid otsides mõistlik eelistada lõunalennujaama, mis on saare lõunaosa kuurortpiirkonnale kordades lähemal kui Tenerife põhjalennujaam. Kui eelistate veeta puhkuse saare põhjaosas, on lugu loomulikult vastupidine.

LASTETARVETE LAENUTUS

Lapsevanker, toitmistool, maimukese reisivoodi... Juhuks kui eelistad vajalikke lastetarbeid kodust kaasa tarimise asemel kohapealt rentida, toome ära Tenerife kahe juhtiva lastetarvete laenutust pakkuva ettevõtte - Little Canary ja Mr. Cool`s Hire Shop`i - kontaktid. Uuri hindu ja tootevalikut! Little Canary kodulehe leiad SIIT.  Mr. Cool`s Hire Shop kodulehe keiad SIIT.

SÖÖGIKOHAD TENERIFEL

Millist restorani soovitada? Inimeste maitsed on erinevad ning siinkohal on mõistlik vaadata, mida on ühest või teisest restoranist arvanud sajad inimesed enne sind. Hea infoallikas on ses suhtes maailma suurimate reisiarvustusportaalide hulka kuuluv TripAdvisor. Näiteks Playa de las Americase restoranide arvustused (soovi korral saad otsingusse sisestada mõne teise piirkonna Tenerifel) leiad SIIT.

TOIDUHINNAD KAUPLUSTES, ALKOHOL, SIGARETID, TAKSOHINNAD, AUTOKÜTUSE HINNAD JNE.

Peatudes puhkusekorteris või kööginurgaga aparthotellis saad valmistada endale ise meelepärast toitu. Parimad toidukaupade hinnad leiad suurematest poekettidest nagu Mercadona, LiDl ja Dino. Alkohol on Tenerifel soodne ning joogipoolist paradiisisaarele kaasa tassida ei ole mõtet. Ka õllehinnad rannabaarides on siin kõike muud kui inimvaenulikud... Toidukaupade ja alkoholi hindadega, aga ka näiteks sigarettide ning takso- ja autokütuse hindadega Tenerifel saad tutvuda SIIN.  

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.

Videoülevaate põnevatest tegevustest leiad siit:


VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: