JAGA INFOT SÕPRADEGA

TENERIFELE REISIMINE JA KOROONAVIIRUS / COVID-19

Tenerifele reisimine COVID-19 koroonaviiruse ajal on seotud mitmete nõuete, kohustuste ja piirangutega, ent midagi turistile talumatut ja üle jõu käivat neis reeglites ei ole. Aeg-ajalt reegleid muudetakse, mistõttu hoia sellel leheküljel silm peal. Lehekülje lõpust leiad ka Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) koroonateste tegevate asutuste nimekirja koos kontaktandmetega.

Seoses Tenerifel kehtivate meetmetega COVID-19 leviku tõkestamiseks tohivad saarele siseneda reisijad/turistid, kel on ette näidata negatiivne PCR test ning ametlik majutuse broneering. Alla kuue aasta vanustele lastele ning nendele reisijatele, kes on covid-19 viiruse juba läbi põdenud, kuid kelle test annab endiselt positiivse tulemuse, kehtivad eritingimused. Lisaks eespool mainitule tuleb maksimaalselt 48 tundi enne Tenerifele saabumist täita ka tervisekontrolli vorm (FCS).

Maksimaalselt 72h vana test

Riskiriikidest (s.h. Eestist) Tenerifele saabujad peavad esitama negatiivse PCR testi, mis on maksimaalselt 72 tundi vana. Riskiriik on riik, kus haigestumus 100 000 inimese kohta on 50 või kõrgem. Infot riskiriikide ja Eesti kuulumise kohta nende hulka leiad SIIT.  Eestis tegutsevad ametlikud COVID-19 testimispunktid leiad SIIT. 

 NB! Testi tulemus peab olema kas inglise või hispaania keeles. PCR testi ei nõuta alla kuueaastastelt lastelt.

Kui haigus on juba läbi põetud

Kui oled koroona juba läbi põdenud ja SARS-CoV-2 põhjustatud haigusest paranenud, aga sinu PCR (või TMA) test annab endiselt positiivse tulemuse, võid sa Tenerifele (ja mujale Hispaaniasse) reisida kui sul on kaasas 72 tundi enne sihtkohta saabumist tehtud PCR-testi tulemus ning arsti tõend, mis kinnitab, et SARS-Cov-2 poolt põhjustatud haigus on läbi põetud ja sa oled terve vaatamata sellele, et PCR- näitab endiselt positiivsust. NB! Arsti tõend peab olema hispaania või inglise keelne. Tähelepanu! Positiivse testi tulemusega ei ole võimalik saada QR koodi. Mistõttu tuleb antud juhul reisija tervisevorm pdf-ina alla laadida, täita ja välja printida. Negatiivse testitulemuse asemel tuleb koos vormiga esitada eespool nimetatud dokumendid (PCR-testi tulemus ja arstitõend). NB! Tenerifele lennuki või laevaga saabumise jaoks on ette nähtud eraldi vormid. Sinule vajaliku vormi saad alla laadida SIIT. 

Tervisekontrolli vorm (FCS) ja QR-kood

Mitte rohkem kui 48 tundi enne Tenerifele saabumist tuleb täita ja elektrooniliselt allkirjastada tervisekontrolli vorm (FCS), mille vormi leiad SIIT.  Vormi saab täita ka Spain Travel Health-SpTH rakenduste abil. Kui tervisekontrolli vorm on täidetud, saad sa endale isikliku QR-koodi, mis tuleb esitada lennujaamas. NB! Igal reisijal peab olema oma QR-kood. Koodi võib esitada nii digitaalselt kui väljaprindituna. Tenerifelt (ja mujalt Hispaaniast) Eestisse tagasi pöördudes kehtib liikumisvabaduse piirang. Kogu sulle vajaliku info seoses sellega leiad Välisministeeriumi ja Eesti politsei kodulehtedelt. Loe lähemalt SIIT  ja SIIT.  

Kohapeal kehtivaid piiranguid ja kohustusi

Mõne sõnaga ka olulisematest Tenerifel kehtivatest piirangutest ja kohustustest. KOHUSTUS KANDA MASKI kehtib kõigile, v.a. alla kuueaastased lapsed ning hingamisteede haiguste ja puuetega inimesed. Mask peab olema ees avalikel teedel ja tänavatel, avalikes (ühis)kasutamiseks mõeldud ruumides ja ühistranspordis, samuti autos kui kõik autos viibijad ei jaga tavaelus ühist eluaset. Maski ei pea kandma söömise ja joomise ajal toitlustus/joogikohtades, ent seal ringi liikudes leb seda siiski teha. Maski ei pea kandma rannas või basseinis (teel randa või basseinialale peab mask ees olema) ning sportides, kuid sportides tuleb inimestega hoida vähemalt kahemeetrist ohutusdistantsi. Maskikandmise reeglite rikkumist võidakse karistada rahatrahviga. Lisaks maskikandmisele tuleb hoida ka vähemalt 1,5 meetrist ohutusdistantsi nende inimeste vahel, kes nö tavaelus ei ela koos. Restoranid-baarid on Tenerifel avatud, ent ööklubid on suletud. Suitsetamine on avalikes kohtades (sh. tänaval) lubatud vaid juhul, kui on võimalik hoida teiste inimestega kahemeetrist distantsi ning paigal püsides.

ÖISE LIIKUMISE KEELD kehtib Tenerifel ajavahemikus kella 23:00 – 06:00. Avalikes kohtades võib keelu ajal liikuda vaid väga mõjuval põhjusel nagu näiteks apteegi või meditsiiniasutuse külastamine, töökohustuste täitmine jms. Või siis koju naasmiseks pärast väga mõjuval põhjusel väljaskäimist. NB! Väljas liikumise keeld ei tähenda totaalset öörahu. Näiteks oma hotellitoa või puhkusekorteri rõdul kohaliku veiniga maiustamist ning sumeda lõunamaa öö nautimist ei keela mitte keegi.

TÄHELEPANU! Operatiivseima ja täpseima info Tenerifele (ja teistele Kanaari saartele) reisimisega seotud reeglitest ning piirangutest leiad Kanaari saarte valitsuse (Gobierno de Canarias) ametlike teadaannete (BOC - Boletín Oficial de Canarias) lehelt. Ametlikud teadaanded leiad SIIT. 

KUS TENERIFEL KOROONATESTI TEHA SAAB? Kui sa reisid Eestist Tenerifele ja Tenerifelt tagasi koju ümberistumiste-vahemaandumistega muudes riikides, vii end enne reisi kindlasti detailselt kurssi selle riigi (või nende riikide) koroonapiirangute ja nõuetega, kus sinu ümberistumine (või ümberistumised) toimub (toimuvad). Täpsusta ka, kas ja kui, siis kuidas riigis kehtivad nõuded puudutavad sind juhul kui sinu ümberistumine järgmisele lennule toimub samas lennujaamas või juhul, kui sa järgmisele lennule ümberistumiseks lennujaama vahetad. Kui ümberistumisriigis kehtivad nõuded näevad ette värske, negatiivse koroonatesti ettenäitamist, tuleb sul teha test ka enne koduteele asumist Tenerifel. Tenerifel ja teistel Kanaari saartel ametlikke koroonateste tegevate asutuste nimekirja ja kontaktid leiad SIIT

NB! Puhkatenerifel.ee ei ole vastutav ülalpool kirjeldatud nõuete, reeglite ja piirangutega seotud ametliku info võimaliku ootamatu muutumisega kaasneda võiva mitteaktuaalsuse ja -operatiivsuse eest. Seepärast soovitame enne reisi kindlasti küsida nõu oma reisikorraldajalt (või lennufirmast) ning jälgida värskeimat reisiinfot Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel ja reisi sihtkoha valitsusasutuste ametlikes infokanalites.

JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.
JAGA INFOT SÕPRADEGA