JAGA INFOT SÕPRADEGA

TENERIFELE REISIMINE JA KOROONAVIIRUS / COVID-19

Tenerifele reisimine COVID-19 koroonaviiruse ajal on seotud mitmete nõuete, kohustuste ja piirangutega, ent midagi turistile talumatut ja üle jõu käivat neis reeglites ei ole. Aeg-ajalt reegleid muudetakse, mistõttu hoia sellel leheküljel silm peal. Lehekülje lõpust leiad ka Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) koroonateste tegevate asutuste nimekirja koos kontaktandmetega.

Seoses Tenerifel kehtivate meetmetega COVID-19 leviku tõkestamiseks tohivad saarele siseneda reisijad/turistid, kel on ette näidata negatiivne PCR test ning ametlik majutuse broneering. Alla kuue aasta vanustele lastele ning nendele reisijatele, kes on covid-19 viiruse juba läbi põdenud, kuid kelle test annab endiselt positiivse tulemuse, kehtivad eritingimused. Lisaks eespool mainitule tuleb maksimaalselt 48 tundi enne Tenerifele saabumist täita ka tervisekontrolli vorm (FCS).

Maksimaalselt 72h vana test

Eestist kui riskiriigist Tenerifele reisides tuleb saarele saabudes esitada negatiivne PCR test, mis on maksimaalselt 72 tundi vana. Riskiriik on riik, kus haigestumus 100 000 inimese kohta on 50 või kõrgem. Infot riskiriikide ja Eesti kuulumise kohta nende hulka leiad SIIT.  Eestis tegutsevad ametlikud COVID-19 testimispunktid leiad SIIT. 

NB! Testi tulemus peab olema kas inglise või hispaania keeles. PCR testi ei nõuta alla kuueaastastelt lastelt.

Tervisekontrolli vorm (FCS) ja QR-kood

Mitte rohkem kui 48 tundi enne Tenerifele saabumist tuleb täita ja elektrooniliselt allkirjastada tervisekontrolli vorm (FCS), mille vormi leiad SIIT.  Vormi saab täita ka Spain Travel Health-SpTH rakenduste abil. Kui tervisekontrolli vorm on täidetud, saad sa endale isikliku QR-koodi, mis tuleb esitada lennujaamas. NB! Igal reisijal peab olema oma QR-kood. Koodi võib esitada nii digitaalselt kui väljaprindituna. 

NB! Neile reisijatele kes on juba vaktsineeritud, kehtivad samad nõuded (negatiivne koroonatest, QR-kood jms.) mis ka ülejäänud reisijatele.

Kui haigus on juba läbi põetud

Kui oled koroona juba läbi põdenud ja SARS-CoV-2 põhjustatud haigusest paranenud, aga sinu test annab endiselt positiivse tulemuse, võid sa Tenerifele (ja mujale Hispaaniasse) reisida kui sul on kaasas 72 tundi enne sihtkohta saabumist tehtud PCR-testi tulemus ning arsti tõend, mis kinnitab, et SARS-Cov-2 poolt põhjustatud haigus on läbi põetud ja sa oled terve vaatamata sellele, et PCR- näitab endiselt positiivsust. NB! Arsti tõend peab olema hispaania või inglise keelne. Tähelepanu! Positiivse testi tulemusega ei ole võimalik saada QR koodi. Mistõttu tuleb antud juhul reisija tervisevorm pdf-ina alla laadida, täita ja välja printida. Negatiivse testitulemuse asemel tuleb koos vormiga esitada eespool nimetatud dokumendid (PCR-testi tulemus ja arstitõend). NB! Tenerifele lennuki või laevaga saabumise jaoks on ette nähtud eraldi vormid. Sinule vajaliku vormi saad alla laadida SIIT. 

Tenerifel kohapeal kehtivaid piiranguid ja kohustusi

Mõne sõnaga ka olulisematest Tenerifel kehtivatest piirangutest ja kohustustest. KOHUSTUS KANDA MASKI kehtib kõigile, v.a. alla kuueaastased lapsed ning hingamisteede haiguste ja hingamisprobleemidega inimesed. Mask peab olema ees kõikides avalikes (ühis)kasutamiseks mõeldud siseruumides (kauplused jms.) ning ühistranspordis, samuti näiteks autos kui kõik autos viibijad ei jaga tavaelus ühist eluaset. Maski tuleb kanda ka tänavatel ning avalikel teedel ja teises avalikes kohtades. Maski kandmist ei nõuta rannas ujudes ja päevitades, kui peetakse kinni vähemalt kahemeetrisest ohutusdistantsist teiste rannas viibivate inimestega (ohutusdistantsi ei pea omavahel hoidma ühist eluaset jagavad inimesed), sama kehtib basseinialadel. Maski ei pea kandma ka söömise ja joomise ajal toitlustus/joogikohtades, ent seal (nagu ka rannas ja basseinialadel) ringi liikudes tuleb seda siiski teha. Maski ei pea kandma ka sportides ning vabas looduses liikudes juhul, kui on tagatud vähemalt kahemeetrine distants teiste inimestega. Maskikandmise reeglite rikkumist võidakse karistada rahatrahviga. Restoranid-baarid on Tenerifel avatud, ent ööklubid on suletud. Suitsetamine on avalikes kohtades (sh. tänaval) lubatud vaid paigal püsides ning juhul, kui on võimalik hoida teiste inimestega kahemeetrist distantsi.

TÄHELEPANU! Operatiivseima ja täpseima info Tenerifele (ja teistele Kanaari saartele) reisimisega seotud reeglitest ning piirangutest leiad Kanaari saarte valitsuse (Gobierno de Canarias) ametlike teadaannete (BOC - Boletín Oficial de Canarias) lehelt. Ametlikud teadaanded leiad SIIT. 

KUS TENERIFEL KOROONATESTI TEHA SAAB? Kui tunned end Tenerifel viibides halvasti ning kahtlustad endal haigussümptomeid, saad küsida infot ja tegutsemisjuhiseid telefoninumbril +34 900 112 061. Samuti saad küsida infot Tenerifel koroonateste tegevatest maditsiiniasutustest, kus saad end vajadusel ühtlasi ka testida. Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) ametlikke koroonateste tegevate asutuste täispika nimekirja ja kontaktid leiad SIIT. Olles sattunud hädaolukorda, võid küsida nõu ka Eesti Vabariigi suursaatkonnast Madridis. Saatkonna kodulehe leiad SIIT.

TENERIFELT TAGASI EESTISSE. Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Kas nende riikide hulka kuulub ka Hispaania ning muud sulle vajalikku, koju naasmisega seotud infot leiad Välisministeeriumi ja Eesti politsei kodulehtedelt. Loe lähemalt SIIT  ja SIIT. Kui reisid Eestist Tenerifele ja Tenerifelt tagasi koju ümberistumiste-vahemaandumistega muudes riikides, vii end enne reisi kindlasti detailselt kurssi selle riigi (või nende riikide) koroonapiirangute ja nõuetega, kus sinu ümberistumine (või ümberistumised) toimub (toimuvad). Täpsusta ka, kas ja kui, siis kuidas riigis kehtivad nõuded puudutavad sind juhul kui sinu ümberistumine järgmisele lennule toimub samas lennujaamas või juhul, kui sa järgmisele lennule ümberistumiseks lennujaama vahetad. Kui ümberistumisriigis kehtivad nõuded näevad ette värske, negatiivse koroonatesti ettenäitamist, tuleb sul teha test ka enne koduteele asumist Tenerifel.

NB! Puhkatenerifel.ee ei ole vastutav ülalpool kirjeldatud nõuete, reeglite ja piirangutega seotud ametliku info võimaliku ootamatu muutumisega kaasneda võiva mitteaktuaalsuse ja -operatiivsuse eest. Seepärast soovitame enne reisi kindlasti küsida nõu oma reisikorraldajalt (või lennufirmast) ning jälgida värskeimat reisiinfot Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel ja reisi sihtkoha valitsusasutuste ametlikes infokanalites.


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad
 SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.
JAGA INFOT SÕPRADEGA