JAGA INFOT SÕPRADEGA

TENERIFELE REISIMINE JA KOROONA / COVID-19

Tenerifele reisimine võib seoses COVID-19 koroonaviirusega olla seotud teatud kohustuste ja piirangutega, ent midagi turistile üle jõu käivat neis reeglites ei ole. Aeg-ajalt reegleid muudetakse, mistõttu hoia sellel leheküljel silm peal. Lehekülje lõpust leiad ka Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) koroonateste tegevate asutuste nimekirja koos kontaktandmetega.

Alates 2. juunist 2022 ei ole neil, kes reisivad Tenerifele Euroopa Liidu riikidest ja Schengeni alalt, enam tarvis esitada ei vaktsineerimistõendit ega SpTH vormi. Lisainfot Hispaaniasse/Tenerifele reisimise kohta leiad ka SIIT.

Tenerifel kohapeal kehtivaid piiranguid ja kohustusi

KOHUSTUS KANDA MASKI kehtib ühistranspordis (sealhulgas taksos) ning meditsiiniasutustes ja apteekides (alates kuuendast eluaastast). Soovituslik on maski kandmine kauplustes, muuseumides, kontserdisaalides ja teistes avalikuks kasutamiseks mõeldud kinnistes ruumides. 

Restoranid-baarid-ostukeskused on Tenerifel avatud, toimuvad ekskursioonid ning muu meelelahutus. 

TÄHELEPANU! Operatiivseima ja täpseima info Tenerifele (ja teistele Kanaari saartele) reisimisega seotud reeglitest ning piirangutest leiad Kanaari saarte valitsuse (Gobierno de Canarias) ametlike teadaannete (BOC - Boletín Oficial de Canarias) lehelt. Ametlikud teadaanded leiad SIIT. 

KUS TENERIFEL KOROONATESTI TEHA SAAB? Kui tunned end Tenerifel viibides halvasti ning kahtlustad endal haigussümptomeid, saad küsida infot ja tegutsemisjuhiseid telefoninumbril +34 900 112 061. Samuti saad küsida infot Tenerifel koroonateste tegevatest maditsiiniasutustest, kus saad end vajadusel ühtlasi ka testida. Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) ametlikke koroonateste tegevate asutuste täispika nimekirja ja kontaktid leiad SIIT. Olles sattunud hädaolukorda, võid küsida nõu ka Eesti Vabariigi suursaatkonnast Madridis. Saatkonna kodulehe leiad SIIT.

REISIMINE TENERIFELT TAGASI EESTISSE. Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Kas nende riikide hulka kuulub ka Hispaania ning muud sulle vajalikku, koju naasmisega seotud infot leiad Välisministeeriumi kodulehelt, kuhu pääsed SIIT. 

TÄHELEPANU! Kui reisid Eestist Tenerifele ja Tenerifelt tagasi koju ümberistumiste-vahemaandumistega muudes riikides, vii end enne reisi kindlasti detailselt kurssi selle riigi (või nende riikide) koroonapiirangute ja nõuetega, kus sinu ümberistumine (või ümberistumised) toimub (toimuvad). Täpsusta ka, kas ja kui, siis kuidas riigis kehtivad nõuded puudutavad sind juhul kui sinu ümberistumine järgmisele lennule toimub samas lennujaamas või juhul, kui sa järgmisele lennule ümberistumiseks lennujaama vahetad. Kui ümberistumisriigis kehtivad nõuded näevad ette värske, negatiivse koroonatesti ettenäitamist, tuleb sul teha test ka enne koduteele asumist Tenerifel.

NB! Puhkatenerifel.ee ei ole vastutav ülalpool kirjeldatud nõuete, reeglite ja piirangutega seotud ametliku info võimaliku ootamatu muutumisega kaasneda võiva mitteaktuaalsuse ja -operatiivsuse eest. Seepärast soovitame enne reisi kindlasti küsida nõu oma reisikorraldajalt (või lennufirmast) ning jälgida värskeimat reisiinfot Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel ja reisi sihtkoha valitsusasutuste ametlikes infokanalites.


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad
 SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.
JAGA INFOT SÕPRADEGA