JAGA INFOT SÕPRADEGA

TENERIFELE REISIMINE JA KOROONA / COVID-19

Tenerifele reisimine COVID-19 koroonaviiruse ajal võib olla seotud mitmete kohustuste ja piirangutega, ent midagi turistile talumatut ja üle jõu käivat neis reeglites ei ole. Aeg-ajalt reegleid muudetakse, mistõttu hoia sellel leheküljel silm peal. Lehekülje lõpust leiad ka Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) koroonateste tegevate asutuste nimekirja koos kontaktandmetega.

RISKIRIIKIDEST (kus COVID-19 haigestumus 100 000 inimese kohta on 50 või kõrgem) Tenerifele reisimiseks on kõigil üle 12 aasta vanustel reisijatel tarvis vaktsineerimistunnistust / sertifikaati (kehtib alates 14 päeva möödumisel täieliku vaktsineerimiskuuri viimase doosi manustamisest) või tõendit / sertifikaati negatiivse koroonatesti tulemuse kohta (PCR testi puhul võib test olla kuni 72 tundi ja antigeenitesti puhul kuni 48 tundi vana) või tõendit / sertifikaati selle kohta, et COVID-19 on mitte rohkem kui 180 päeva tagasi juba läbi põetud. 

NB! Saabudes Tenerifele KÕRGE TASEMEGA RISKIRIIKIDEST, tuleb vaktsineerimis- ja läbipõdemise tõendid/sertifikaadid esitada/kehtivad KOOS negatiivse koroonatesti tõendiga! 

NB! Tõendid peavad olema inglise, hispaania, saksa või prantsuse keeles. 

EESTI kuulumist või mitte kuulumist riskiriikide või kõrge tasemega riskiriikide hulka saad kontrollida SIIT.

Tervisekontrolli vorm (FCS) ja QR-kood. Mitte rohkem kui 48 tundi enne Tenerifele saabumist tuleb täita ja elektrooniliselt allkirjastada tervisekontrolli vorm (FCS), mida täitma pääsed SIIT. Vastavalt transpordivahendile tuleb valida kas lennureisija või laevareisija vorm. Samast leiad ka infot riiki sisenemiseks kehtivate tervisenõuete kohta. Kui tervisekontrolli vorm on täidetud, saad sa endale isikliku QR-koodi, mis tuleb esitada lennujaamas. NB! Igal reisijal peab olema oma QR-kood. Koodi võib esitada nii digitaalselt kui väljaprindituna.

Lisainfot Hispaaniasse/Tenerifele reisimise kohta leiad ka SIIT.

Alates 07.06.2021 Hispaaniasse/Tenerifele reisimisel (sh. riskiriikidest saabuvatele reisijatele) kehtivaid nõudeid kajastava ametliku dokumendiga saad täismahus tutvuda SIIN.

Tenerifel kohapeal kehtivaid piiranguid ja kohustusi

Mõne sõnaga ka olulisematest Tenerifel kehtivatest piirangutest ja kohustustest. 

KOHUSTUS KANDA MASKI kehtib avalikes (ühis)kasutamiseks mõeldud siseruumides (kauplused jms.), ühistranspordis, aga ka näiteks autos kui kõik autos viibijad ei jaga tavaelus ühist eluaset. Mask peab alates 24. detsembrist olema ees ka avalikus linnaruumis ehk õues liikudes, samuti üritustel. Maski kandmise kohustus kehtib alates kuuendast eluaastast. Maski kandmine ei ole kohustuslik rannas ning looduses, samuti avalikus linnaruumis sportides v.a. juhul, kui ei ole võimalik hoida võõraste inimestega 1,5m ohutusdistantsi.

Restoranid-baarid-ostukeskused on Tenerifel avatud, toimuvad ekskursioonid ning muu meelelahutus. Restorani- ja meelelahutusplaane tehes tuleb arvestada ka sellega, et alates 12a ja 3 kuu vanustelt inimestelt võidakse küsida "koroonapassi" või negatiivse koroonatesti tõendit.  Söögi- ja joogikohtades süües-juues maskikandmise kohustust ei ole. Suitsetamine on avalikes kohtades (sh. tänaval) lubatud vaid paigal püsides ning juhul, kui on võimalik hoida teiste inimestega kahemeetrist distantsi.

TÄHELEPANU! Operatiivseima ja täpseima info Tenerifele (ja teistele Kanaari saartele) reisimisega seotud reeglitest ning piirangutest leiad Kanaari saarte valitsuse (Gobierno de Canarias) ametlike teadaannete (BOC - Boletín Oficial de Canarias) lehelt. Ametlikud teadaanded leiad SIIT. 

KUS TENERIFEL KOROONATESTI TEHA SAAB? Kui tunned end Tenerifel viibides halvasti ning kahtlustad endal haigussümptomeid, saad küsida infot ja tegutsemisjuhiseid telefoninumbril +34 900 112 061. Samuti saad küsida infot Tenerifel koroonateste tegevatest maditsiiniasutustest, kus saad end vajadusel ühtlasi ka testida. Tenerifel (ja teistel Kanaari saartel) ametlikke koroonateste tegevate asutuste täispika nimekirja ja kontaktid leiad SIIT. Olles sattunud hädaolukorda, võid küsida nõu ka Eesti Vabariigi suursaatkonnast Madridis. Saatkonna kodulehe leiad SIIT.

REISIMINE TENERIFELT TAGASI EESTISSE. Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Kas nende riikide hulka kuulub ka Hispaania ning muud sulle vajalikku, koju naasmisega seotud infot leiad Välisministeeriumi kodulehelt, kuhu pääsed SIIT. 

TÄHELEPANU! Kui reisid Eestist Tenerifele ja Tenerifelt tagasi koju ümberistumiste-vahemaandumistega muudes riikides, vii end enne reisi kindlasti detailselt kurssi selle riigi (või nende riikide) koroonapiirangute ja nõuetega, kus sinu ümberistumine (või ümberistumised) toimub (toimuvad). Täpsusta ka, kas ja kui, siis kuidas riigis kehtivad nõuded puudutavad sind juhul kui sinu ümberistumine järgmisele lennule toimub samas lennujaamas või juhul, kui sa järgmisele lennule ümberistumiseks lennujaama vahetad. Kui ümberistumisriigis kehtivad nõuded näevad ette värske, negatiivse koroonatesti ettenäitamist, tuleb sul teha test ka enne koduteele asumist Tenerifel.

NB! Puhkatenerifel.ee ei ole vastutav ülalpool kirjeldatud nõuete, reeglite ja piirangutega seotud ametliku info võimaliku ootamatu muutumisega kaasneda võiva mitteaktuaalsuse ja -operatiivsuse eest. Seepärast soovitame enne reisi kindlasti küsida nõu oma reisikorraldajalt (või lennufirmast) ning jälgida värskeimat reisiinfot Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel ja reisi sihtkoha valitsusasutuste ametlikes infokanalites.


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad
 SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.
JAGA INFOT SÕPRADEGA