JAGA LUGU SÕPRADEGA

AUTOJUHI MAIUSPALA: AUTOTEE TF-436

Autotee TF-436 ehk marsruut Santiago del Teide – Masca – Buenavista del Norte on magus maiuspala neile, kes eelistavad avastada Tenerifet omal käel ja autoroolis. Seda enam, et ka TF-436 Masca ja Buenavista vahele jääv, vähemtuntud osa on igati läbisõitu väärt.

Santiago del Teidet Buenavista del Nortega ühendav autotee TF-436 annab võimaluse lüüa kaks kärbest ühe hoobiga. Esiteks on laskumine Santiago del Teidest Masca kuristikukülla tõeliselt närvekõditav elamus igale autojuhile (rääkimata kaasreisijatest) ning teiseks pakub edasisõit Mascast otse saare põhjarannikule kauneid ja nauditavaid vaateid Tenerife ühele ilusamale, Masca ja Buenavista del Norte vahele jäävale maanurgale.

Keskendumine, sooritus, lõõgastus...

Kui võrrelda sõitu autoteel TF-436 tippspordiga, siis Santiago del Teide ja Masca vahelisel kitsal, kaljuseina veerel kuristikku laskuval serpentiinil leiab aset täielikku keskendumist nõudev tipptasemel sooritus, Mascat Buenavistast lahutav 17 kilomeetrit seevastu aga pakub meeldejääva soorituse toime pannud „atleedile“ mõnusat taastumist, piltlikult öeldes „lõõgastavat lihastevenitust“. See tähendab, et Masca ja Buenavista del Norte vahele jääb küll parajas koguses kurve, ent pinged „kerivad“ end siin juba „maha“ ning rändajal jääb Mascast otse edasi sõites üle vaid nautida esmalt toredat tõusu ja seejärel sujuvat langust vürtsitatuna ilusate vaadetega ookeanile ja mägedele. Lisaks piltide klõpsimisele on sel teekonnal mõnus peatuda ka kohalikes külakestes Las Portelases ja El Palmaris, kuulamaks külakukkede varahommikusi „kikerikiisid“ ja kitsede mökitamist või võtmaks einet mõnes kohalikus söögikohas.

"Neetud linn" ja maalilised vaated

Jõudes Buenavista del Nortesse ootab tasub keerata paremale ning siirduda „neetud linna“ Garachicosse. Garachico „needus“ seisneb selles, et kahel korral ajaloos on loodusjõud suure osa sellest linnakesest hävitanud. Kulgedes mööda saare rohelusega kaetud põhjakallast ootavad teid ees Tenerife kuivast ja kõrbenud lõunaosast sootuks erinevad vaated.

Lõpetuseks: soovitame läbida TF-436 autotee just nimelt suunal Santiago del Teide – Masca – Buenavista del Norte, mitte vastupidi. Sest laskumine Santiago del Teidest Mascasse pakub roolikeerajale märksa vingemaid muljeid kui Buenavista del Norte poolt tulles Mascast üles, Santiago del Teidesse rühkimine.


JÄLGI MEID Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.