JAGA LUGU SÕPRADEGA

HIIGLASTE LINNAKE LOS GIGANTES

Los Gigantese kuurortlinnake Tenerife lääne/looderannikul on enim tuntud samanimeliste, ookeanist püstloodis taeva poole kõrguvate kaljuhiiglaste poolest.

Tenerife võimsamate vaatamisväärsuste hulka kuuluvate Los Gigantese (tõlkes: gigandid, hiiglased) kaljude kõrguseks on erinevates ürikutes märgitud 300-600 meetrit, aga ka 500-800 meetrit (võrdluseks: Tallinna teletorni kõrgus on 314m). Kaljuhiiglaste naabruses paiknev Los Gigantese linnake koos Puerto de Santiago ja Playa de la Arenaga moodustab Tenerife lääne/loodenurga populaarseima puhkusepiirkonna.

Rahulik paik puhkamiseks

See kant sobib eelkõige vaiksema puhkuse otsijale. Söögi-joogikohad, supelrannad ja kõik muu eluks ning puhkuseks vajalik on Los Giganteses mõistagi olemas, ent suurte ööklubide kärtsu-mürtsu ja tingel-tangelit siit ei kosta. Linnakeses jalutajale avanevad suurepärased vaated kaljudele, maalilistele lahesoppidele ja armsate majakestega ääristatud tänavatele. Kui liikuda ookeani äärest Los Gigantese sisemaa poolsesse külge, tervitavad uudishimulikke banaaniistandused. Üks siinse kohaliku elu keskusi on Los Gigantese sadam, kus pakutakse mitmeid lõõgastumisvõimalusi ookeanil – vaalavaatlustest kalapüügiretkedeni.

Paadiga kuulsate kaljude alla

Paadi- või jahisõit sadadesse meetritesse kõrguvate Los Gigantese kaljude all on kahtlemata elamus omaette. Aga miks mitte võtta ette kaks elamust korraga? Sellesama kaljumassiivi sees lookleb kuulsast Masca „piraadikülast“ alla ookeanini müstiliselt kaunis Masca kanjon, turistide seas populaarsed kanjonimatkad aga lõpevad kiirpaadisõiduga Masca rannalt Los Gigantese sadamasse. Mõnus matkaväsimus jalgades, vahutav Atland kaatriahtris ja võimsad kaljuhiiglased otse su kõrval...

Kõlab kenasti, mis?

LOE Masca kanjoni eestikeelse privaatmatka kohta SIIT.

Kõikide meie poolt Tenerifel soovitatud tegevuste (ekskursioonide, matkade, jahisõitude jne) kohta loe SIIT.

Vaata videot põnevatest tegevustest siit:

VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: