JAGA LUGU SÕPRADEGA

MIS SAAR SEE ON?

Oma olemuselt meenutab Tenerife pisikest võlulaegast, mille põhjatusest üha uusi üllatusi päevavalgele ilmub. Sest see väike saar varjab endas märksa enamat kui esmapilgul paistab.

Kuigi Tenerife on väike saar, võib siin olles kohata kõiki nelja aastaaega ja seda vaid poolepäevase ringsõidu vältel, saare eri paigus. Kui maailmas leidubki samaväärseid kohti veel, siis kindlasti ei saa neid olla palju.

Nagu Saaremaa ja nagu mitte

Suuruse (ja kujutlusvõimega pisut liialdades ka kuju) poolest saab Tenerifet (mille pindala on 2034 km², teistel andmetel ka 2058 km²) võrrelda Saaremaaga (2673 km²). Ent sellega sarnasus ka piirdub ja ilmselt ei suudaks keegi endale silme ette manada Saaremaad, mille lõuna- ja lääneosas saaks nautida päikesevanne ligikaudu 300 päeval aastas. Saaremaad mille kõrgeima künka, Viidumäe (54m) asemel kerkiks taeva poole hoopis maailma suurimate omataoliste hulka kuuluv vulkaanimürakas. Saaremaad, mille kõrgeimas tipus saab teha lumepalli samal ajal kui all, saare lõunaosa randades kuuma päikese all seitset nahka seljast maha päevitatakse, põhjarannikul kevadõisi nopitakse ning saare kirdenurgas sügiseselt rõsket ilma kirutakse. Või Saaremaad, mida külastaks igal aastal ligikaudu 5 miljonit turisti ja kus elaks alaliselt mitte 32 000, vaid ligi miljon inimest...

Just selline ongi Tenerife, hellitlevalt ka väikeseks kontinendiks ning Igavese kevade saareks kutsutud mägine maatükk Atlandi ookeanis.

Mida otsid, seda saarelt leiad

Väike ja mitmepalgeline Tenerife suudab pakkuda elamusi nii vaikust ja rahu väärtustavale perepuhkajale kui ka pöörasele peoloomale. Nii neile, kelle huvi saare vastu piirdub rannailma ning erksavärviliste kokteilidega kui ka neile, kes otsivad siit looduse ilu ja ajaloo võlu.

Sa leiad siit eest tumeda- ja heledaliivalisi, aga ka laavakiviseid randu, hingematvalt kauneid vaateid ja kõrbenud tühermaad, sajanditevanust väärikat arhitektuuri ja kaasaegseid hotellikomplekse, sileda asfaltkattega kiirteid ja looduse kätetöö kõige eriskummalisemaid vorme, rändmoosekantide poolt matkitud Elviseid ja sümfooniaorkestri võimsaid takte, flamenkot ja diskot...  Ühesõnaga – sa leiad Tenerifelt seda, mida sa siit leida soovid ja vastavalt sellele, kui sügavuti sa Tenerifesse süveneda viitsid.

Uhuu-uh! ehk tere tulemast Tenerifele

Suure tõenäosusega äratab sind su esimesel Tenerife-hommikul (kui su aknad just kärarikka tänava poole ei avane) kusagilt kostev, järjekindlalt monotoonne „uhuu-uh... uhuu-uh...“ (linnuteadlaste keeles „guguu-guk... guguu-guk“, rõhuga teisel silbil).

„Ilmselt mingi öökull,“ on mõelnud mõnigi turist. Kuid oh ei! Usu või mitte, see salapärane uhhuutuaja-guguutaja on hoopis Eesti aasta lind 2017 kaelus-turteltuvi (Streptopelia decaocto)! Meie vahva kaasmaalane, kes sind Tenerifele saabumise puhul tervitab. Tervitame meiegi.

Tere tulemast Tenerifele!

P.S. Eesti Ornitoloogiaühingu poolt 2017.a Aasta linnuks valitud kaelus-turteltuvist loe lähemalt SIIT.

https://puhkatenerifel.ee/et

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN.  

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT. 

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.  

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT. 


Vaata videot põnevatest tegevustest siit:

VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: