JAGA LUGU SÕPRADEGA

UNA-TENERIFE VÕI PÕHJA-TENERIFE? KUMBA PUHKUSEKS EELISTADA?


Kuivem ja kuumem Lõuna-Tenerife või looduse poolest kaunim Põhja-Tenerife? Kumba ja miks saarele (esmakordselt) puhkama sõites eelistada? Õige vastus on: "igaühele oma".


Heidame pilgu Lõuna- ja Põhja-Tenerife tuntumatele turismiasulatele (põigates põgusalt läbi ka Tenerife läänerannikult), et aidata sul või sinu sõpradel puhkusepiirkonna osas valikuid teha. Alustame saare päikselisemast, soojemast ning sademetevaesemast lõunaosast.

Costa Adeje / Playa de las Américas / Los Cristianos

Costa Adeje / Playa de las Américas / Los Cristianos on Tenerife lõunaranniku ja kogu saare populaarseim puhkusepiirkond. Siin on käe- jala juures mõnusad liivarannad, lustakas-intensiivne ööelu ning lai valik söögi- ja joogikohti. Kui Las Americas/Costa Adeje hakkasid kuurortidena õide puhkema alles 1970ndatel aastatel – enne suure hotelliehitusbuumi algust laius siin valdavalt kuivikuna kuiv ja kõrbenud tühermaa -, siis Los Cristianos oli nii linna kui kuurordina tuntud juba varem. Nii on Los Cristianose vanalinnas tänaseni võimalik osa saada ka kohalikust elulaadist ja kohalike elanike argipäevaaskeldustest.

Costa del Silencio / Las Galletas
Kõrvuti paiknevad Costa del Silencio ja kunagisest kalurikülast välja kasvanud Las Galletase linnake sobivad neile, kes otsivad Lõuna-Tenerifelt rahulikumat elurütmi. Samas on siit lihtne põigata ka lõunaranniku vilkama turismieluga paikadesse, sest bussiühendus Costa del Silencio/Las Galletase ning saare teiste piirkondade vahel on tihe ja mugav. Suuresti just seepärast, aga ka saare populaarseimatest puhkusepiirkonnast soodsamate rendikorterite tõttu on Costa del Silencio/Las Galletas üpris menukas Eestist pärit talvitujate, sealhulgas pensionäride seas.

Golf del Sur / Los Abrigos / El Médano

Golf del Sur on üks Tenerife lõunaosa golfimekadest. Oma golfiradade poolest tuntud piirkond on vaikne ja rahulik ning aktiivse ööeluga kaasnevat kärtsu-mürtsu-kisa-kära siin karta ei maksa. Muuhulgas saab kohalikust jahisadamast minna allveelaevasafarile. 

Los Abrigos on väike ja õdus asula saare lõunalennujaama lähistel. Rahulikus elurütmis tiksuv linnake on tuntud mitmete väga heade (mereanni)restoranide poolest. Los Abrigosest mõneminutilise autosõidu kaugusele jääv El Médano on tuntud ka kui Tenerife surfiparadiis, sest siin lõõtsuvad alatasa erinevate veespordialade harrastamiseks sobivad tuuled.  Kahe kilomeetri pikkune El Médano rand (Playa El Médano) aga on saare pikim liivarand.

Los Gigantes, Tenerife lääneranniku pärl
Tõenäoliselt on Tenerife „igavese suve alal“ ehk kliima poolest saare lõunarannikuga samaväärselt nauditavas saare läänepiirkonnas asuv Los Gigantes üks hubasemaid paiku saare lõuna- ja läänerannikul. Oma hiidkaljude, randade, söögi- ja joogikohtade ning kohaliku jahisadama poolest tuntud Los Gigantes on aastatega kujunenud ka paljude Eestist pärit puhkajate lemmikuks.
Kuulsate Los Gigantese kaljude kõrval on selle saarenurga üheks kuulsamaks turismiobjektiks ka Masca kuristikuküla ning külast ookeanini laskuv Masca kanjon oma kohati sadadesse meetritesse kõrguvate püstloodis kaljuseintega.

Tenerife kauni põhjaosa võlud
Üldiselt ollakse ühel meelel selles, et Tenerife põhjarannik oma lopsakas-rohelise looduse ja metsaste mäenõlvadega on silmale vaadata märksa kaunim kui lõunarannik. Samuti ei ole kellelgi kahtlust näiteks selles, et Puerto de la Cruz ja eriti selle ookeniga külgnev osa ning vanalinn on tõeliselt nauditavad. Puerto de la Cruzi läheduses asuvat Orotava orgu aga on nimetatud koguni kauneimaks paigaks maailmas (Alexander Von Humboldt, 1799.a) ning hingematvat silmailu jätkub saare põhjaosas mujalegi. La Orotavas ja mitmes teiseski paigas põhja-Tenerifel saab ühtlasi uudistada ka mitmesaja aasta vanust arhitektuuri.
Maalilise Põhja-Tenerife miinuseks võib (aga samas ei pruugi) osutuda ilm. Põhjaranniku keskmine õhutemperatuur kipub aastaringselt olema mitme kraadi võrra jahedam kui lõunarannikul, lisaks sajab põhjas sügistalvisel ajal vihma sagedamini kui lõunas. Nii võib (aga ei pruugi) mõnusa palmisaare- ja päikesepuhkusena mõeldud nädalake, ja seda eriti südatalvel, halva õnne korral kujuneda hoopis Ilmataadi kirumiseks ning hammaste kiristamiseks (või plagistamiseks) jõuetus vihas... 

Põhjarannikule talvituma?
Pikema puhkuse või saarel talvitumise puhul aga on lugu mõnevõrra teine. Tenerife põhjarannikul veedetud pikema ajavahemiku vältel on võimalik kogeda mitmesugust ilma alates lõõskavast kuumusest ja lõpetades vihmaselt vilude tuuleiilidega ning mine sa tea – ehk just nii ongi elu paradiisisaarel vürtsikam, vaheldusrikkam ja lõppkokkuvõttes nauditavam. Ka on Tenerife põhjaosal näiteks ajaloo-, aga ka botaanikauhuvilistele pakkuda märksa enamat kui lõunarannikul (lisaks laialt leida olevale sajanditevanusele arhitektuurile on Puerto de la Cruzi 1788. aastal avatud botaanikaaed vanuselt teine omataoline kogu Hispaanias jne jne jne). Samal ajal pakub Tenerife lõunarannik laiemaid võimalusi rannapuhkuse ja lõbusamat laadi meelelahutuse osas...
Seega – ideaalpuhkus Tenerifel võiks koosneda näiteks nädalasest ranna- ja päikesepuhkusest lõunarannikul ning nädalakesest kaunilt rohetaval ja ajaloohõngulisel põhjarannikul.
Aga loomulikult teeb igaüks oma otsused ise.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN.  

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

Vaata videot põnevatest tegevustest:

VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: