JAGA INFOT SÕPRADEGA

EESTIKEELNE, TELESKOOPIDEGA TÄHEVAATLUSEKSKURSIOON ÖISES TEIDE RAHVUSPARGIS

Tule ja uuri läbi teleskoopide kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte - tähti, udukogusid, galaktikaid! Või pildista mobiiltelefoniga läbi teleskoobi Kuud...

Alates 2016. aastast kuni 2200 meetri kõrgusel ookeanist, Teide rahvuspargis toimuvad eestikeelsed tähevaatlused on elamus omaette.  Sest Tenerife öötaevas on Tšiili ja Hawaii kõrval üks paremaid ja selgemaid tähevaatluskeskkondi maailmas.

Õhtusöök ehtsas Tenerife veinimõisas

Tähevaatluseõhtu algab sõiduga rannikult Teide rahvusparki, et nautida lummavat päikeseloojangut kuni 2100 meetri kõrgusel merepinnast, pealpool pilvi Teide rahvuspargis. Päikeseloojangupeatusest viib tee Tenerife lõunaosa ühesse tuntumasse veinivalmistamispiirkonda Vilaflori.  Siin, 1242 meetri kõrgusel merepinnast peatutakse saare ühes kuulsamas bodega` s ehk veinimõisas, et nautida ehtsat kanaari stiilis õhtusööki kitse-, sea- ning kanalihast koos kuulsate papas arrugadas`te ja mojo-kastmetega ning mekkida sinna kõrvale parimat kohalikku öko veini. Mõistagi saavad veinigurmaanid kohalike veinimeistrite toodangut siit ka kaasa osta.

Tähevaatlus El Teide vulkaani juures

Pärast õhtueinet sõidavad tähevaatlejad 2200 meetri kõrgusele merepinnast,  Teide rahvusparki. Siin, maailma ühe suurima vulkaani El Teide jalamil, on  aeg astuda Tenerife kauni tähistaeva alla, et läbi teleskoopide vaadelda  kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte – tähti, udukogusid, galaktikaid... Kui taevas särab Kuu, saate ise valmistada omanäolise Tenerife-suveniiri, pildistades meile lähimat taevakeha läbi teleskoobi. Uskuge: täiesti tavalise mobiiltelefoniga on võimalik klõpsida vägagi kvaliteetseid Kuupilte!

NB! Ekskursiooni programm, vaatluspunkti asukoht ja vaadeldavate objektide valik sõltuvad aastaajast ning ilmastiku- ja atmosfääritingimustestTeie soovi korral on kohapeal saadaval ka tõlge vene keelde.

Vaata videot tähevaatlusest:

Ekskursiooni hinna sees on...

ÕHTUSÖÖK VILAFLORI VEINIMÕISAS ning tutvumine kohalike veinimeistrite toodanguga.

ERINEVATE TELESKOOPIDE KASUTAMINE kuni 2200 meetri kõrgusel merepinnast, kogenud tähevaatlusgiidide juhendamisel.

TRANSPORT teie majutuspaigast ja tagasi majutuspaika (juhul kui majutus asub Tenerife lõuna- ja läänerannikul piirkonnas El Medanost Los Giganteseni).

JOPEDE VÕI DRESSIPLUUSIDE KASUTAMINE. See tähendab, et igaühele jagatakse ekskursioonil kasutamiseks  välja jope või dressipluus. Mägedes on pärast päikeseloojangut jahe, mistõttu soovitameriietuda soojalt ning jalga panna pikad püksid ja kinnised jalanõud.

NB! Tähevaatlusõhtu ametlik osa algab päikeselojangupeatuses. See tähendab, et just seal tervitab teid eestikeelne giid.  Transport majutusest tähevaatlusele ja tagasi võib olla, aga ei pruugi olla eestikeelne.

Tähevaatlusekskursiooni HIND: 85€/täiskasvanu, 65€/5a kuni 12a laps.

Tähevaatlusi korraldab/viib läbi TRAVEL TENERIFE, Tenerifel tegutsev Eesti, Hispaania, Itaalia, Inglismaa ja Poola päritolu meeskonnaga ekskursiooni- ja matkakorraldaja, Luxury Travel Guide Global Awards`i 2016. ja 2017. a Aasta Tuurikorraldaja tiitlivõitja. 

BRONEERI eestikeelne tähevaatlusekskursioon siit, kirjutades otse ekskursiooni korraldajale:

Email again:


LIITU meie
 Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.

 
JAGA INFOT SÕPRADEGA