JAGA INFOT SÕPRADEGA

AINUS EESTIKEELNE, TELESKOOPIDEGA TÄHEVAATLUSEKSKURSIOON TENERIFEL

Tule ja uuri läbi teleskoopide kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte - tähti, udukogusid, galaktikaid! Või pildista mobiiltelefoniga läbi teleskoobi Kuud...  NB! TÄHEVAATLUSED ON "KOROONAPAUSIL" ning jätkuvad taas siis kui COVID-19 tingitud olukord seda võimaldab.

Alates 2016. aastast kuni 2200 meetri kõrgusel ookeanist, Teide rahvuspargis toimuvad eestikeelsed tähevaatlused on elamus omaette.  Sest Tenerife öötaevas on Tšiili ja Hawaii kõrval üks paremaid ja selgemaid tähevaatluskeskkondi maailmas.

Õhtusöök ehtsas Tenerife veinimõisas

Tähevaatlusõhtu algab sõiduga teie majutuspaigast Tenerife lõunaosa ühesse tuntumasse veinivalmistamispiirkonda Vilaflori.  Siin, 1242 meetri kõrgusel merepinnast peatutakse saare ühes kuulsamas bodega` s ehk veinimõisas, et nautida ehtsat kanaari stiilis õhtusööki erinevatest lihadest koos kuulsate papas arrugadas`te ja mojo-kastmetega ning mekkida sinna kõrvale parimat kohalikku ökoveini. Mõistagi saavad veinigurmaanid kohalike veinimeistrite toodangut siit ka kaasa osta.

Tähevaatlus El Teide vulkaani juures

Pärast õhtueinet sõidavad tähevaatlejad kuni 2200 meetri kõrgusele merepinnast,  Teide rahvusparki. Siin, maailma ühe suurima vulkaani El Teide jalamil, on  aeg astuda Tenerife kauni tähistaeva alla, et läbi teleskoopide vaadelda  kuni miljonite valgusaastate kaugusel asuvaid objekte – tähti, udukogusid, galaktikaid... Kui taevas särab Kuu, saate ise valmistada omanäolise Tenerife-suveniiri, pildistades meile lähimat taevakeha läbi teleskoobi. Uskuge: täiesti tavalise mobiiltelefoniga on võimalik klõpsida vägagi kvaliteetseid Kuupilte!

NB! Ekskursiooni programm, päikeseloojangu- ja tähevaatluspunkti asukoht ja vaadeldavate objektide valik sõltuvad aastaajast ning ilmastiku- ja atmosfääritingimustest. Ekskursiooni korraldaja jätab endae võimaluse teha programmis muudatusi. Teie soovi korral on kohapeal saadaval ka tõlge vene keelde.

TÄHEVAATLUSE HINNA SEES ON...

TRANSPORT teie majutuspaigast ja tagasi majutuspaika (juhul kui majutus asub Tenerife lõuna- ja läänerannikul piirkonnas El Medanost Los Giganteseni).

ÕHTUSÖÖK VILAFLORI VEINIMÕISAS ning tutvumine kohalike veinimeistrite toodanguga.

ERINEVATE TELESKOOPIDE KASUTAMINE kuni 2200 meetri kõrgusel merepinnast, kogenud tähevaatlusgiidide juhendamisel.

JOPEDE VÕI DRESSIPLUUSIDE KASUTAMINE. See tähendab, et igaühele jagatakse ekskursioonil kasutamiseks  välja jope või dressipluus. Mägedes on pärast päikeseloojangut jahe, mistõttu soovitameriietuda soojalt ning jalga panna pikad püksid ja kinnised jalanõud.

TÄHEVAATLUSE HIND: 85€/täiskasvanu, 65€/6a kuni 12a laps.

BRONEERIMISAKEN, mille kaudu saate tähevaatlusekskursiooni tellimiseks kirjutada otse selle korraldajale avaneb taas siinsamas, kui on selgunud ekskursioonide jätkumise kuupäevad. Jälgi meie lehte!


JÄLGI MEID KA Facebookis! Puhka Tenerifel! lehe leiad SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA? Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST? Loe selle kohta SIIT.


JAGA INFOT SÕPRADEGA