JAGA INFOT SÕPRADEGA
SEIKLE TEIDE RAHVUSPARGIS!


Jalgsimatk maailma suurimate vulkaanide hulka kuuluvat El Teidet ümbritsevatel laavaväljadel on rannalebost kahtlemata kaalukam elamus. Nagu ka öö veetmine ja päikesetõus Teide tipus on meeldejäävam kuitahes luksuslikust hotellitoast.


Teide rahvuspargi kroon, El Teide ehk Pico del Teide tegevvulkaan (kõrgus 3718m merepinnast) on Hispaania kõrgeim tipp ja ühtlasi Atlandi ookeani saarte kõrgeim tipp.

Matka imelistel laavaväljadel!
Erakordse vulkaanilise maastikuna UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Teide rahvuspark on populaarseim rahvuspark Hispaanias, mida külastab aastas mitu miljonit turisti. Laavaväljadel, keskmiselt ca 2km kõrgusel ookeanist kulgevad matkarajad pakuvad ohtralt silmailu ning matkarajal avanevad vaated näitavad ilmekalt loodusjõudude loometööd Tenerifel. Pane jalga mugavad ja vastupidavad jalatsid, haara kaasa piisavas koguses joogivett ja naudi päeva! Tõsi, eriti talvisel ajal alusta matka hommikul et mitte jääde pimeda kätte. Sest pimedas matkarajalt kõrvale sattuda ning teravatel laavakivirahnudel jalaluu murda on lihtsamast lihtne. Samuti langeb öine õhutemperatuur ca 2000m kõrgusel merepinnast talveajal tihtipeale nullini ja madalamalegi ning lähiajaloost on paraku teada mitmeid alajahtumisest tingitud surmajuhtumeid... Teide rahvuspargi matkaradade kaarti saad uurida siin:

Öö ja päikesetõus Teide tipus
Päikesetõus nähtuna Tenerife, kogu Hispaania ja Atlandi ookeani saarte kõrgeimast punktist - Teide vulkaani tipust - jätab elamuse kogu eluks. Ning selles hingematvalt kaunis päikesetõusus ookeani kohale sirutuv, ligi 100 kilomeetri pikkune Teide püramiidjas vari on midagi, mida sa mujal ei näe.
Teide tippu saab tõusta köisraudteega ning köisraudtee „lõppjaamast“ edasi jalgsi astudes. 3260 meetri kõrgusel merepinnast asub majutuspaik nimega Altavista del Teide Refuge ning seda askeetlikult sisustatud öömaja vajadki sa oma imelise päiesetõuseikluse vahepeatuseks. Sest siit vastu hommikut Teide vulkaani päris-päris tippu marssides saadki osa imelisest päikesetõusuvaatemängust Atlandi ookeani kõrgeimas tipus... Plaani elluviimiseks vajaliku lisainfo nii käisraudtee kui ka Altavista del Teide Refuge kohta leiad kerge vaevaga internetist.

SOOVITAME KA:

EESTIKEELNE TÄHEVAATLUSEKSKURSIOON ÖISESSE TEIDE RAHVUSPARKI

Ekskursioon Teide rahvusparki kanaari stiilis õhtusöögiga ehtsas kohalikus veinimõisas ja eestikeelse teleskoopidega tähevaatlusega Teide rahvuspargis kuni 2200 meetri kõrgusel ookeanist. Loe selle kohta SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.