JAGA INFOT SÕPRADEGA

PIKNIK PEALPOOL PILVI EHK TENERIFEL GRILLIMA


Mõnus grillipäev pealpool pilvi? Miks ka mitte! Tenerife pakub arvukalt võimalusi neile, kes kuumadel sütel ja värskes õhus oma kätega liha säristada armastavad. Pisut allpool juhatame teile kätte kolm grilliplatsi, mis oma asukoha kõrgusest tulenevalt enamasti pealpool pilvi paiknevad.


Ehkki tuletegemine on saarel piiritletud-määratletud rangete reeglitega (seda ennekõike palaval suveajal), leidub Tenerife eri paigus arvukalt ametlikke grillialasid kivist laotud küpsetuskollete, pinkide-laudade, kraanivee ja igati viisaka santehnikaga varustatud WC-dega. Need on paigad, kuhu kohalikud eriti nädalalõppudel perede ja sõpruskondadena koguneda armastavad ning kus siis ümberringi sütesuitsu ning hõrkude lihaaroomide foonil mõnusalt muretut jutuvada kostab.

Mis see grillimine maksab ka?

Grillipäev Tenerifel ei ole kuigi kulukas ettevõtmine. Erinevate eelmaitsestatud/marineeritud grillitoodete kilohinnad suuremates kauplustes (Mercadona, Lidl, Super Dino) algavad nelja-viie-kuue euro juurest, keelekastet õlle ja veini näol saab samuti soodsalt (kohalike söögi-joogi hindadeni jõuad SIIT ). Mõne euro eest saab kaenlasse kahmata söekoti ning kui ostukorvi on laotud ka mõned kurgid-tomatid-paprikad, süütevahendid ja küpsetustikud, võibki teekond grilliplatsile alata.

Kuhu grillima minna?

Kõige eksootilisemaid elamusi saarel puhkajale pakub kahtlemata pikniku- ja grillipäev pealpool pilvi. Sellistes kõrgustes asuvad grilliplatsid on näiteks ca 1400 meetri kõrgusel ookeanist, Teidele viiva autotee TF-38 ääres paiknev Área Recreativa Pinar Chío ehk Pinar Chío puhkeala (siit paistavad soodsa ilma korral kätte ka La Palma, La Gomera ja El Hierro saared) ning Vilaflori külast mõnedsajad meetrid kõrgemal (autoga tuleb selle kõrguste vahe läbimiseks sõita Vilaflorist Teide suunas 10 kilomeetrit), autotee TF-21 ääres paiknev Las Lajas`e nimeline puhkeala.
Kolmandaks pealpool-pilvi grilliplatsiks soovitame kauni Orotava oru nõlvadel paiknevat Área Recreativa Ramón el Caminero puhkeala.
Pinar Chío grilliplatsi leiad SIIT.    
Las Lajas`e grilliplatsi leiad SIIT.
Ramón el Caminero grilliplatsi leiad
SIIT.
Mõnusat grillisärinat!

KUIDAS TENERIFELE TULLA?

Loe soovitusi soodsate lennupiletite leidmiseks SIIT.

KUST OTSIDA PUHKUSEMAJUTUST?

Loe selle kohta SIIT.

MIDA TENERIFEL TEHA?

Loe soovitusi SIIT.

KUHU TENERIFEL MINNA?

Loe soovitusi SIIT.

MILLINE ON TENERIFE KLIIMA?

Loe selle kohta SIIT.

LIITU meie Puhka Tenerifel! facebooki-grupiga SIIN. 

Vaata videot põnevatest tegevustest siit:  

VAATA KA TEISI MEIE VIDEOSID: