JAGA LUGU SÕPRADEGA

NAGU INIMESED: LAS VISTASE RANNA TUVIPAAR

Saarel elatud aja jooksul ei ole tekkinud „tuttavad nägusid“ mitte ainult kohalike inimeste, vaid koguni ka lindude seas. Viimaste puhul on toredaks näiteks Las Vistase rannas tegutsev tuvipaar, kes näikse olevat harmooniline tandem nii töös kui elus, heas kui halvas.

Kõnealune tuvipaar - tumehall ja valge lind – jäid Los Cristianose ja Playa de las Americase piiril paiknevas Las Vistase rannas meile esmakordselt silma juba tükk aega tagasi. Ehkki valge tuvi on hallidest liigikaaslastest märksa harvem esinev, näivad nad esmapilgul tuvid nagu tuvid ikka.
Siiski on nad selgelt äratuntavad. Sest valgel tuvil puudub nimelt vasak labajalg ning varvasteta sääreluule toetudes ja nõnda ringi vänderdades meenutab ta pisut lonkavat, puujalaga piraati. Tume tuvi sarnaneb küll sadade teiste omataolistega, kuid tema käitumismaneerid lubavad siiski olla veendunud, et valge tuvi saatja rollis astub üles üks ja sama lind.

Tugev toetab väetimat
Toitu otsivad nad justkui õlitatult töötav tiim. Kui tume tuvi arvab eemal märkavat pingutust väärt maiuspala, tuhiseb ta kas lenneldes või kiirelt joostes kohale. Ning peletades konkurendid eemale, jääb ootama oma valget paarilist. Kui too on kuumal rannaliival longates pärale jõudnud, lastakse leitud noosil üheskoos hea maitsta... Sellist härrasmehelikkust ja hoolivust raske jalatrauma käes vaevleva paarilise suhtes vaadelda on suisa liigutav! Nagu inimesed, kes koos ja teineteisel`toeks nii heas kui halvas.
Tõenäoliselt pesitseb see armas tuvipaar kusagil läheduses, sest Las Vistase rannal näeb neid kahte toimetamas peaaegu alati, kui oleme seal käinud. Küllap kohtate neid teiegi...

Lemmikrand Las Vistas
Mis aga Las Vistase randa puutub, siis see on meie lemmikrannaks kujunenud mitmel põhjusel. Esiteks on siin liiv mõnevõrra heledam ja pisut jämedateralisem (mistõttu on seda rannarätikutelt ja ka ihult lihtsam eemaldada) kui nii mõneski teises siinses rannas. Teiseks on Las Vistase rannas enamasti mõnusad lained – kohati küll päris kõrged, aga ainult harva piisavalt teravad ja jõulised, et põlvini vees seisev supelsaks pikali paisata. Neil laiskadel lainetel selili lebada ning lasta end üles-alla õõtsutada on tõeline nauding.
Kolmandaks läheb siin, eriti ranna keskosas paikneva rannavolleplatsi piirkonnas vesi suhteliselt kiiresti sügavaks, mistõttu pole tarvis sobivasse sügavusse jõudmiseks tarvis kahlata rohkem kui vaid meetrit kümmekond.

PLAANID PUHKUST TENERIFEL?  Jälgi meie turismiinfot Facebookis! Meie Puhka Tenerifel! infolehe leiad SIIT ning Puhka Tenerifel! infogrupiga saad ühineda SIIN.

Kui tahad olla kursis reaalse eluga Tenerifel, liitu meie Elu Tenerifel Facebooki-grupiga SIIN ning Elu Tenerifel blogilehega SIIN.