JAGA LUGU SÕPRADEGA

POEST TOIDU(JA JOOGI)KRAAMI REBIMAS

Mercadona. Kauplustekett, mille hindade üldise taseme kõrval näivad igasugused tuudiš-piibid, suured saagid ning mammuti- ja laadapäevad mõnikord naljanumbrina. Eriti, kui oled äsja Eestist Tenerifele saabunud.

Nii tabasimegi end 2015. aastal Tenerifele kolides ja Mercadonasse sisenedes ühtäkki hullunud pilgul veiniriiulit jõllitamas, palavikuliselt juustuleti poole viskumas, jooksult 2€ kanti maksvat ja kümmet šokolaadi-pulgajäätist sisaldavat pappkarpi haaramas ning üheaegselt hõrku lihafileekäntsakat sügavamale ostukorvi surumas, imemaistvat, ent märkimisväärselt odavat torti kaenlasse krabamas ja napilt üle viie euro maksvat 24-purgist õllepakki õlale vinnamas.

Oo ahvatlust, oo ahvatlust...

No ja kuidas sa jätadki poodi näiteks ülirasvased, aga see-eest viieeurose kilohinnaga pakutavad valge- või sinihallitusjuustud ja 21 või 24 sendised õllepurgid aplalt kugistamisele määratud juustupalade allaloputamiseks?? Kuidas sa jätad korvi pistmata mõnusalt maheda 99-sendise või 2.36 maksva punaveini (seda viimast tõsi küll, „kallivõitu“ hinna tõttu enne pisut kaaludes)? Kuidas, küsime me!?
Naljalt ei jätagi. Vähemalt alguses mitte. Sest sa muudkui rebid, vinnad, tassid ja lohistad.

Eedeni aed ja Imede õu

Ent selles Eedeni aias ja Imede õues rassimise ja krabamise tagajärjed ei lase end kaua oodata. Oma esimesed klaasitäied vett jõime (siin on silmas peetud siiski ainult täiskasvanud pereliikmeid) alles saarel viibimise üheksandal päeval ja sedagi seetõttu, et kehakaalule oli selle napi ajaga lisandunud ligi 3 kilo. Ning seda vaatamata igapäevastele kuni 10kilomeetristele kiirkõnnil toimuvatele jalutuskäikudele.
„Aitab enesenuumamisest. Alaku dieet!,“ tegime jõulise otsuse. Ja jõime järgmised klaasitäied vett juba neli päeva hiljem. Oeh...

PS. Vahepealsete aastatega on hinnad Mercadona kauplusteketis pisut kerkinud, ent positiivseid hinnaüllatusi leidub siin endiselt.

PLAANID PUHKUST TENERIFEL?  Jälgi meie turismiinfot Facebookis! Meie Puhka Tenerifel! infolehe leiad SIIT ning Puhka Tenerifel! infogrupiga saad ühineda SIIN.

Kui tahad olla kursis reaalse eluga Tenerifel, liitu meie Elu Tenerifel Facebooki-grupiga SIIN ning Elu Tenerifel blogilehega SIIN.